ÜST REKLAM

logo

reklam

KİMSEDEN DESTEK GÖRMÜYOR!!!

Sporcu İrem Çapar, Kendi İmkânlarıyla Dünya Şampiyonu Oldu Ama…

İlimize bağlı Defne İlçesinde ikamet eden Cemal Dağlıoğlu’nun çalıştırdığı sporcu İrem Çapar,

İstanbul’da King of Kings (KOK) adıyla Litvanya öncülüğünde organize edilen Kickboks K-1 müsabakalarında rakibi Elanur Yücel’i yendi. Ailesinin İmkânlarıyla müsabakalara katılan İrem Çapar’ın; ülkemizde Boks, Kickboks ve Muay- Thai gibi 3 farklı dalda 3 şampiyonluğu ve Muay-Thai’de 3 tane de dünya şampiyonluğu var ama ne yazık ki başarılı sporcu yeterli desteği göremiyor.

Gösterdiği başarı ile adını duyuran sporcu Çapar’ın sponsor desteğine ihtiyacı olduğu ama ne yazık ki hiçbir destek görmediği belirtildi. Sporcularımızın destek gördü takdirde daha üst başarılara imza atacağını bilmemize rağmen genç sporcularımıza her türlü destekten eksik kalması bizi biraz düşündürdü.

“Şimdi Soruyuz!”

Herkes biliyor ki seçim zamanı harcanan paranın haddi hesabı yok. Ya da her hangi ünlü biri konser düzenleyeceğinde veya bu tür etkinliklerde haddinden fazla para harcanıyor. Ama ülkesini bir adım daha ilerletmek için çalışan ve emek sarf eden genç sporcularımızı kimse görmüyor. Maalesef İrem’de onlardan biri. Bunca imkânsızlığa rağmen İlimizi Muay-Thai dalında 3 dünya şampiyonluğu alarak temsil eden Sporcu Çapar’a imkan tanınırsa İrem çok daha iyi bir seviye gelmez mi?

Sporcularımız, yazarlarımız, şairlerimiz bizim kültürümüzün bir parçası bizi yansıtan aynamızdır. Bu anlamda entelektüel anlamda İlçemize ve İlimize katkı sağlayacak bütün sporcularımıza destek sunmamız gerekir. Başta bütün çaba ve başarılarıyla takdiri hak eden İrem Çapar’a…

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

 

 

Share
345 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?