logo

reklam

KİMLİĞİMİZİ ARARKEN (2)


admin
bereket@prestijbilgisayar.org

Parşömen Yazıları

HDP ye oy verilmesi gerektiğini söyleyenler, bunu sağlamak için, yalan yanlış her şeyi yazıp, söylüyorlar. Ancak herhangi bir sorunuza, mantıklı ve dürüst hiç bir cevap vermiyorlar.

Örneğin, HDPKK, Suriye’de, ABD’nin kara gücü olarak, Sayın Esad’ı devirmek için silahlı kalkışma içinde mi? diye sorarsanız, alacağınız cevap “ırkçılık yapma”, ya da “Esad da diktatör” olacaktır.

Gelelim diğer söylemlerine:

a)Türkler Alevilerin Cellâdıdır. Onun için HDP’ye oy vermek gerekir, diyorlar. Peki, gerçek bumudur?

Öncelikle belirtelim ki, ırk düşmanlığı yapanlar, ancak ve ancak ırkçı olanlardır.

Diğer yandan, tarihi gerçekler, bu söylemin doğru olmadığını ortaya koymaktadır.

Birincisi, Alevilik sadece belli bir ırkın mezhebi değildir. Arap alevi olduğu gibi, Türk, Kürt ve Farisi Alevilerde mevcuttur. Dolayısıyla bu söylem, yalandır ve sadece psikolojik savaş aracıdır.

İkincisi, bunu söyleyenler, tarihi tersyüz ediyorlar. Yavuz Selim döneminde, Kürtlerin feodal beyi olan İdris-i Bitlisi, Alevileri katletme “yarışında” Yavuz Selimden aşağı kalmadığını, tarih kitapları yazıyor.

Hadi bunun tarihte kaldığını kabul edelim. Ama HDPKK’nın eski eşbaşkanı, şimdiki Cumhurbaşkanı adayı sazcı Selo, geçen seçimlerin birinde, Diyarbakır’da yapılan mitingte “Yavuz Selim ile İdris-i Bitlisi’nin birlikteliğini yeniden yapacağız” dediğini, henüz kimseler unutmadı.

Diğer taraftan, HDPKK’nın, YPG ve kandil vasıtasıyla, otorite boşluğundan yararlanarak, Suriye’de ve Irak’ta, yerli ancak Kürt olmayan halka yaptığı zulüm ve tehcir, gözler önündedir. HDPKK, ABD’nin kara gücü görevini yapmaktadır.

b)HDPKK, AKP’ye göre daha demokratiktir, söylemi büyük bir yutturmacadan ibarettir. Biliyoruz ki, emperyalizm çağında, bir partinin yada bir ülkenin demokratlığı, emperyalizme karşı tavrıyla ölçülür. Emperyalizme ne kadar uzaksan, o kadar demokratsın demektir. ABD emperyalistlerinin kurduğu ve ABD’nin kara gücü olan hiçbir parti yada ülke, demokrat olamaz. Olsa olsa, Irakta gördüğümüz ABD vahşetinin uygulayıcıları olabilirler.

 1. c) HDPkk Güneydoğu’da AKP’nin tek rakibidir, HDPkk barajı aşmazsa, bütün milletvekillerini AKP alır, söylemini özellikle CHP yönetimi dillendiriyor. Bunun için geçen seçimlerde, CHP’nin merkez yöneticileri dahi, HDPkk ya oy verdiler.

Bu tutum, AKP’ye karşı mücadelede, kendine ve Türk Milletine güvenmeyen bir tutumu ifade etmektedir. Kaldı ki, AKPnin uyguladığı “Kürt Açılımı” safsatasıyla, HDPkk’nın kentleri ne hale getirdiği, hendekler vasıtasıyla, henüz insanların zihninden silinmedi. Daha önce HDPkk’nın anılan bölgemizde aldığı oylar, esas olarak silah zoruna dayanmaktadır. Bunun yanında, AKP yönetiminin hataları, HDPkk ya karşı çıkanları, bölgede, çaresiz bırakmıştır. Bütün bunlara rağmen, HDPkk, Kürt kardeşlerimizi temsil eden bir görünüm kazanamamışlardır. Zaten, AKP den kurtulmak için terör örgütünün temsilcilerinin, Mecliste olmasını kabul etmek, çılgınlıktır.

Atatürk’ün denenmiş ve sınanmış birlik politikaları, Kürd’ümüzü de, Türk’ümüze de birleştirecektir.

 1. d) HDPkk’nın, Hatay’da ve Adana’da, listelerinin başına Alevileri yerleştirmesi, oynanan oyunun son perdesidir. Büyük Orta Doğu Projesi, Suriye’nin direnişiyle büyük darbeler aldıysa da, ABD, henüz bu projeden bütünüyle vazgeçmiş değildir. Bu proje ile kurulması hedeflenen 2.İsrail dediğimiz “Kürdistan”ın denize çıkma noktası, Hatay olarak planlanmıştır. HDPkk, Hatay’da taban bulamadığı için, bölgemizde sol kisvesi altında, genellikle sola yatkın, alevi oylarına gözünü dikmiştir. HDPkk, bunun için, sahte sol dediğimiz örgüt ve tabela partilerini kullanmaktadır.

Görüldüğü gibi, HDPkk, kimliğimizi bulmaya çalışırken, tuzağına asla düşülmemesi gereken bir ABD-İsrail ürünü örgüttür. O kadar da olmaz demeyin sakın! HDPkk’dan, İsrail Filistinlileri katlederken herhangi bir kınamasını duyan yada gören oldu mu?

Birde utanmadan, Gezi Direnişinde şehit düşen evlatlarımızın mezarlarını ziyaret ederek, seçim propagandalarına başlıyorlar. Hiç kimselerde çıkıp “Arkadaş, ziyaret ettiğiniz mezarlar, Gezi direnişinde verdiğimiz şehitlerdir. Sizin o zamanki Genel Başkanınız sazcı Selo ortaya çıkıp “Gezi Direnişinin, AKP hükümetini devirecek bir nitelik kazanmaya gittiğini gördüğümüzden, Gezi Direnişinden çekildik” demedi mi, diye sormuyor.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde RTE den, milletvekili seçimlerinde AKP den kurtulmak isteyen değerli seçmenlerim: Bu HDP ile bunu başarman mümkün olabilir mi? Düşünmenizi ve ona göre sandığa gidip oy kullanmanızı öneriyorum.

Av. Edip Hadimoğulları

 

Share
240 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • ‘BENDE BİLMİYORUM’

  13 Aralık 2018 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Sohbet Köşesi: Hasan Yavaş Genç adam öyle deyince, cesaret edip devamını soramadım, neyi ‘bilmiyor sun’ diye ülkemizin gerçeği, toplumsal hayatımızın, ekonomiden, sosyal olaylara kadar hiçbir şeyin bir sonraki durumunu kimse kestirip bilemiyor. Rize de susamlı simitler artık susamsız ama fiyatı artmış, eğer Rize gibi bir ilde Ekonomi diye bir şey yoksa bütün Türkiye de para yok demektir, bu da telafisi mümkün olmayacak bir yıkım yaşanıyor demektir. Hamza Şanlı, haklı olarak ‘bilmiyorum’ diyerek Türkiye’yi özetledi. Prensip, ilke...
 • SEÇİMLERE HANGİ GÖZLE BAKIYORUZ?

  13 Aralık 2018 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  ???????????????????????????????????? Şahsen ben, 2019 Seçimlerinin, Samandağ İlçe, Köy ve Mahallelerini, ya yirmi sene ileri taşıyacak veya Yirmi Sene geri atarak, gelişmesinin önüne geçilecek diye düşünüyorum. Neden mi sorusunun cevabını, gelin hep beraber bulalım. Samandağ İlçemizin sınırları içerisinde yaşıyor isek, Yaz ve Kış aylarına ait, İlçemizin sorunları ile zaten haşir ve neşir'iz. Samandağ İlçesi Nüfus açısından, büyüdükçe büyüdü. Velakin, Şehrin Çehresi olduğu gibi kaldı. Sizlerce bilinen, Yaz Aylarının sorunları ve bu ...
 • LOKMAN HEKİM VE SAĞLIĞIMIZ

  11 Aralık 2018 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Eğitimci - Sami ASLAN ???????????????????????????????????? Modern tedavi yöntemlerinin olmadığı eski çağlarda, halka sağlık konularında yol yöntem gösteren, akıl veren, tedavi eden deneyim sahibi bilge kimseler, hekim olarak bilinmekteydi. Halkın bağrından çıkmış ve halkın gönlünde nesiller boyu yaşamış bu yücelmiş kişilerin en bilineni Lokman hekim’dir. Lokman veya Lokman Hekim Kur'an'da ve halk efsanelerinde bahsi geçen, hikmet sahibi olduğuna inanılan kişi. Lokman Hekim'in İslam'a göre peygamber olduğuna dair iddialar bulunmakla be...
 • MİNE G. KIRIKKANA’TA SALDIRI İDEOLOJİKTİR

  11 Aralık 2018 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Sohbet Köşesi  Hasan Yavaş Çünkü Kırıkkanat, yurttaşlık hakları ve vatandaşlık görevi gereği durması gereken yerdedir. Üstelik yazar ve gazetecidir. Yazdığı ve söylediklerini tekrarlayacak yüreklilik ve samimiyettedir. İnsanlık tarihine bakıldığında sınıf savaşlarının din savaşları adı altında sürdürüldüğüne tanık oluruz. Egemenler kendi çıkarları için sorgulamadan savaşacak kimseleri savaş alanına sürmeleri en kolay din kandırmacası üzerinden gerçekleştirdiklerinden bu yolu seçmişlerdir. Mine Kırıkkanat bunu deşifre etmiştir. ...