ÜST REKLAM

logo

reklam
31 Mayıs 2017

Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Gazetesini Savunur, Mithat Başkan, Ayna Gazetesi’ni Kovar… ESAS SORU; BU GÜÇ NEREDEN DOĞAR?’

 

Hakikaten şaşırmadım,  belki de teşekkür etmeliyim Belediye Başkanımıza. Süleyman Demirel’in iki elini Denizlerin idam kararı parlamentoda görüşülürken kaldırdığı gibi; Nehir’in  ”Basın Giremez” deyip kovmasına.

Değil üzülmek kırılmak, hatta eleştirmeye bile ne hacet, sevinmeliyim kovduğu için.

Ağız dolusu kahkahalar atmalıyım, çılgınlar gibi sokağa çıkıp, dans etmeliyim kovduğu için.

Yaşasın Başkan! Demeliyim.

Önüme kim çıkarsa götürüp yemek yedireyim. Oluru olursa bir de tatile göndereyim gitmek isteyenleri, nereye gitmek isterse.

Aylardır bu kadar çok moral almamıştım. Şimdi bir yıllık depoladım vallahi de billahi de.

Yaşasın Başkanımız ne iyi etti de kovdu beni toplantıdan. Basına kapalı olduğu için, vatandaş olarak takip edeyim dedim. Anlaşılan o kadar üzmüşüm ki kendilerini onca vefalı dostumuzun önünde ‘vatandaş olarak ta takip edemezsin toplantıyı’ dedi.

‘Ben’ dedim, ”Sen de takip edemezsin tarihi…”

‘Ferhat’ı Şirin yaktı.

Beni de taş yürekli’ türküsü.

Belediyemizde herkes komutan olmak istiyor, istemesine de şimdiye kadar ne doğru dürüst bir komutan çıkıyor ne de, geriye bakıldığında asker kalıyor.

Ya bir düşünün ki siz kimi kovuyorsunuz ha kimi?

Koskoca salonda dönüpte ‘ne oluyor’ diyen insanlıktan yana tepkisini koyan yok. O salonda oturan kişilerin bile kafasının içinin ne kadar aydın olup olmadığını sormayım da ne yapayım söyleyin ey okur?

Bu hallerini görünce yeminle söylüyorum. Birçok insan hayatta nerde hata yaptım diye düşünür. O anda ben de nerde hata yapmadım diye düşündüm.

Demem o ki doğru yoldayım !! Anadolu’da bir kadının eşeğe binmesi çok ayıp diye bilinir ya; bulursam bir eşek and olsun Deniz Sitesine kadar bineceğim eşekçiğin sırtına, görürsünüz sizde!

Dün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu TBMM Grup toplantısında ” Yani herkesi FETÖ ile ilgili suçlarsın da kardeşim Sözcü Gazetesi’ni suçlamak, aklın kabul edebileceği bir şey değil. Aklın ve vicdanın kabul edebileceği bir şey değil. Sanıyorlar ki Sözcü ve Cumhuriyet’i susturacağız. Ne Cumhuriyet Gazetesi’ni susturabilirsiniz ne de Sözcü Gazetesi’ni susturabilirsiniz” diye konuştu.

Aynı saatlerde Samandağ Belediye Başkanı Sayın Nehir, iki eli hava da “Basın Giremez. Basına kapalı.” “Bir Yurttaş olarak, Samandağlı olarak, toplantıya katılacağım” dediğimde ise “Sen Giremezsin” dedi.

Güzel ilçemin astığım astık kestiğim kestik hükümdarı pardon başkanı bu naçiz kulun haber alma hakkını engellediği gibi vatandaş olarak dinleme hakkını da engelledi. İçimde daha ne kadar susacaksın ey Samandağ’lı, sözü debelenip duruyor.

Değerli okurlar; sahi CHP’li Samandağ Belediye Başkanı, daha önceden söylemiş miydi herhangi birinize ‘basına kapalı gerçekleşecek toplantımıza buyurun’ diye!

Son derece iyi niyetle sormak isterim Sayın Başkan!

Ne konuşacaktınız? Gizlediğiniz ne? Allah’ın bildiğini kuldan neden saklarsınız?

Madem basına kapalıydı, gizli saklıydı toplantınız, toplantı biter bitmez nasıl hemen Samandağ Belediyesi sayfasına haber attınız?  Kimin konuşmalarını yazmamdan çekindiniz?

Var demek bunun altında bir Çapanoğlu! Ne dersiniz?

Dipnot: Deniz Gezmiş parkası giyinilerek devrimci olunmuyor.

Ümit Sağaltıcı

 

Share
692 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?