ÜST REKLAM

logo

reklam

KESK: GÖZALTINDAKİLER SERBEST BIRAKILSIN

kesk1

Kamu Emekçileri Sendikaları adına yapılan açıklamada, iki gün önce ilimizde gözaltına alınan 35 kişinin suçsuz olduğu öne sürüldü ve serbest bırakılmaları istendi. KESK açıklamasında, “Gözaltına alınan yönetici ve üyelerimizin derhal serbest bırakılmasını talep ediyoruz! Herkesin temel hak ve özgürlüklerinin korunduğu, eşit, demokratik, özgür ve barış içinde bir yaşam için kararlılıkla mücadele edeceğimizin bilinmesini istiyoruz” denildi.

Kılıç, basın açıklamasında, şunları dile getirdi: “AKP hükümeti 15 Temmuz darbe girişimi sonrası emekçilere karşı başlatmış olduğu cadı avına ara vermeden devam etmektedir. Bu cadı avının sonucu olarak ilimiz Hatay da muhaliflere yönelik operasyonlarda 34 kişi gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınanlardan 8’i KESK üyesi arkadaşlarımızdır.

Hükümete muhalif herkesin hedef haline getirildiğini, gözaltına alındığını, tutuklandığını biliyoruz! Biliyoruz ancak bu gerçeğe alışmıyor, bu hukuksuzluğu kabul etmiyoruz.

KESK Hatay olarak, gözaltına alınan yönetici ve üyelerimizin derhal serbest bırakılmasını talep ediyoruz! Herkesin temel hak ve özgürlüklerinin korunduğu, eşit, demokratik, özgür ve barış içinde bir yaşam için kararlılıkla mücadele edeceğimizin bilinmesini istiyoruz.” haber-foto haber merkezi

Share
642 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?