ÜST REKLAM

logo

reklam

KERİMOĞLU, ENGELLİ MEMUR ALIMLARI İŞLEMLERİNİN 7ARALIK 2018 TARİHİNDE SON BULACAĞINI AÇIKLADI

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı ve Türkiye Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu, engelli memur alımları için geçen hafta başlayan yerleştirme işlemlerinin 7Aralık 2018 tarihinde son bulacağını açıkladı.

konuyla ilgili çıklamasında Kerimoğlu ; “ bu yıl geçtiğimiz Nisan ayı içerisinde yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı engelli adaylardan ortaöğretim (lise), önlisans ve lisans mezunu olanlar için ÖSYM Başkanlığı tarafından yazılı sınav şeklinde yapılmıştır” bilgisini verdi.

Konuşmasının devamında; “İlkokul, ortaokul, ilköğretim düzeyinde ki engelli memur adayları için ise kuramüracaatları16 Mayıs 2018 tarihinde müracaatlar tamamlanarak, adaylar için yapılacak tek şey yetkili bakanlıklarca açıklanacak boş pozisyonlara devlet memuru olmak için tercih yapmaya kalmıştır.

Geçen süre zarfında konuyla ilgili çalışmalar yetkili bakanlıklarca tamamlanarak boş atama yapılacak kadrolar ve sayılar ÖSYM Başkanlığına bildirilerek engelli adayların sabırsızlıkla beklediği kamu kurum ve kuruluşlarının boş pozisyonda ki kadrolarına atamalar yapılacağı duyurusu ÖSYM başkanlığının www.osym.gov.tr ve https://ais.osym.gov.tradresleri üzerinden açıklanmıştır. Adayların tercih işlemleri için yayınlanan 2018 EKPSS tercih ve kura kılavuzunu dikkatlice inceledikten sonra T.C kimlik numarası ve şifrelerini kullanarak görev almak istedikleri kamu kurum ve kuruluşlarını da seçmek kaydıyla tercihlerini yapabileceklerdir. Müracaat yapacak olan engelli bireylerin öncelikle sağlık durumlarını göz önüne alarak tercih yapmaları da kendileri ve aileleri içinde oldukça önemlidir.

Bizler engelli memur adaylarına yardım etmek için elimizden gelen yardımları yapacağımızı belirtir, tercih yapacak engelli memur adaylarına da şimdiden başarılar dilerim” ifadelerine yer verdi.

 

 

Share
182 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?