ÜST REKLAM

logo

reklam

“KENTİMİZİ DÜNYAYA DOĞRU ŞEKİLDE TANITACAĞIZ”

 

Anadolu Palace Otel sahibi Dervişan Dönmez ve Uluslararası Defne Gönüllüleri Gençlik Eğitim Derneği Başkanı İbrahim Mirioğlu işbirliğiyle geçtiğimiz hafta sonu Yeni Çarşı Konferans Salonunda Muvi of Tolarance to Differences programını düzenlendi. İlçemizde faaliyet gösteren Anadolu Palace Otel girişimiyle programın Samandağ’ına taşındığı belirtilen Anadolu Palace Otel sahibi Dervişan Dönmez, “Hatay’ın dış ülkelerde ve sosyal medyalarda yansıtılan ırkçı saldırıların önlenmesini sağlamak ve şehrimizin barışa örnek bir kent olduğunu dünyaya kanıtlamaktır” dedi.

Programda 5 farklı ülkeden gelen turistlerin Hatay’da gönüllü olarak çektikleri kısa filmler ve Hataylı vatandaşlarımızın çektikleri filmler gösterildi aynı zamanda filmleri izlemeye gelen İlçemiz ortaokul öğrencilerine filmleri değerlendirmeleri için anket dağıtıldı.

Her Şey Birlikte Güzel mesajını veren filmler ortaokul öğrencileri ve turistler tarafından oldukça beğenildi.

Gerçekleştirdikleri etkinlikle konuşan Uluslararası Defne Gönüllüleri Gençlik Eğitim Derneği Başkanı İbrahim Mirioğlu, son zamanlarda Türkiye’ye bile turist gelmezken Samandağ’ında bir çok misafiri ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu belirterek “AB Bakanlığı Ulusal Ajans tarafından finanse edilen “Farklılıklara Hoşgörü” kısa metrajlı filmler 5 – 12 Ekim 2018’de Hatay’da Türkiye, Bulgaristan, Sırbistan, Ürdün ve Yunanistan’dan gelen gönüllüler tarafından 8 günde çekilmiştir. Bu filmler ile Hatay’ın tanıtımına büyük katkı sunacak ve diğer ülkelerde gösterimi yapılacaktır.

Yabancı misafirlerimiz internette görünen kırmızı bölge olarak görünüyor ve sanki terör bölgesiymiş gibi yansıtılmaya çalışılıyor. Oysaki Hatay’da tehlikeli bir durum yaşanmamakta. Bu amaçla böyle bir organizasyon gerçekleştirdik. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Hasan Dadük

 

 

 

Share
440 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?