“KENTİMİZE SAHİP ÇIKMAK BÜTÜN YURTTAŞLARIN ORTAK GÖREVİ” « Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

KURGU DEĞİL, GERÇEKLER

Eğitim, Genel, Sağlık, Yerel

“KENTİMİZE SAHİP ÇIKMAK BÜTÜN YURTTAŞLARIN ORTAK GÖREVİ”

Bu haber 30 Ağustos 2022 - 16:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Nesli tükenme tehlikesi altında olan yeşil deniz kaplumbağalarının yumurtadan çıkma döneminde yavrulama alanında keyfice araçlarıyla girip yavruların hayatını  tehlikeye atan sürücüleri uyaran HDP Samandağ İlçe Eş Başkanı Naim Özbek, yetkililerin derhal bir önlem alması gerektiğini belirtti.

Özbek basın büromuza yaptığı bilgilendirmede “Nerdeyse her sene benzer sorunları yaşadığımız ilçemizde doğanın ve canlı yaşamının bu kadar hiçe sayıldığı ve onca talebe rağmen ne yerel yönetimlerden ne de  devlet yetkililerinden çözüm gelmediği, sokak canlarını aç susuz bir şekilde kendi kaderlerine sahil kenarlarına bırakıldığı, bırakılan canların  aç kaldıklarından doğası gereği caretta yeşil deniz kaplumbağalarının yavrularına ve yuvalarına zarar verdiği görülmüştür. Burada suçlular sokak canları olmaktan ziyade onları bu şekilde yaşamaya mecbur bırakanlardır. Yaşam alanları sadece biz insanların değil gezegende yaşayan her canlının ortak alanıdır. Betonla, asfaltla, çöplerle, ağaç kıyımıyla yeterince zarar verilen doğamıza sahilimize kentimize sahip çıkmak bütün yurttaşların ortak görevi olmalıdır. Sahilde yaşanan bu iki konu için başta yerel yönetimler olmak üzere bütün yetkililerden çözüm ve açıklama bekliyoruz. Aracıyla kumsala girenler kimler? Bilinçsiz insanların araçlarıyla kumsala girmemesi için nasıl önlemler alınacak? Sokak canlarını sahil kenarına bırakanlar kimler?” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabıİç giyimMayoÇorapFantezi giyimİç çamaşır takımlarıSütyenGecelikPijama takımıGece elbisesiPlaj giyimGiyimBüyük bedenTesettürEtekTrenckottarz eşofman takımları bayanMontGömlekPantolonT-shirtSweatshirtKırmızı elbiselerCeket