ÜST REKLAM

logo

reklam
19 Nisan 2017

“KEL DAĞINI BİR DE GÖKYÜZÜNDEN SEYRETMEK MÜTHİŞ BİR DUYGU”

Kaymakam Dr. Çelik, Bizzat Denedi

“KEL DAĞINI BİR DE GÖKYÜZÜNDEN SEYRETMEK MÜTHİŞ BİR DUYGU”

Samandağ’ında yapılan yamaç paraşütü büyük ilgi görmeye devam ediyor. İlçemiz Kaymakamı Dr. Cahit Çelik’inde ilgisini çeken yamaç paraşütü, cazibe merkezi haline gelebilecek noktada.

İlçemiz Kaymakamı Dr. Cahit ÇELİK, “Yamaç paraşütü yapan sporcular bizleri ilk ziyaret ettiklerinde ilçemizin Musa Dağı eteklerinin yamaç paraşütü için elverişli olduğunu ifade ettiler. Bunun üzerine Büyükşehir Belediyesi ve Samandağ Belediyesinden take off pisti olarak yapılması planlanan yere yol çalışması yapılması talebimiz oldu. Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Samandağ Belediyesi harekete geçerek çalışma başlattı. İş makineleri pistin kullanışlı hale getirilmesi için zemini düzelterek, yamaç paraşütçülerinin daha rahat kullanımını sağlayacak hale getirdi.

İlk etapta tesviyesi yapılan Samandağ Yamaç Paraşüt kalkış pistinin kısa sürede uçuşa hazır hale getirilmesiyle birlikte yamaç paraşütçüler, pist ile uçuş bölgesinde deneme yaptı. Çok güzel sonuçlar alan yamaç paraşütçüleri, Samandağ’ın da bu sporun daha rahat ve keyifle yapılabilecek nokta olduğunu belirterek kısa sürede burasının da cazibe merkezi haline gelebileceğine işaret ettiler.

Takeoff pisti ve oraya ulaşımı sağlayan yolun yapılmasında emekleri olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Lütfü SAVAŞ’a, Samandağ Belediye Başkanımız Mithat NEHİR’e ve başından beri bu pistin yapılmasında emekleri olan Kapısuyu Mahalle Muhtarımız Hanifi SÖKER’e çok teşekkür ediyorum.

Bu pist, İskenderun’daki pistten sonra Doğu Akdeniz’deki ikinci pist. Gökyüzünden Samandağ’ına bakmak, o tarihi mekanları, Akdeniz’i, Kel Dağını bir de gökyüzünden seyretmek müthiş bir duygu. Herkesi bu duyguyu yaşamaya davet ediyoruz. İlçemiz doğasıyla, rüzgarıyla, tarihiyle, deniziyle çok daha ileri noktalarda olmayı hak eden bir ilçedir” dedi.

 

Share
677 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?