“KAYYUM OLARAK ATANDIĞINIZ DOĞRU MU?” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“KAYYUM OLARAK ATANDIĞINIZ DOĞRU MU?”

Bu haber 08 Mart 2017 - 8:52 'de eklendi ve 297 kez görüntülendi.

 

 

Geçtiğimiz günlerde Samandağ Eğitim Sen’de yapılan seçimler sonrasında şekillenen yeni yönetim ile ilgili esnaftan tepkiler gelmeye başladı.

Sözkonusu seçimden sonra şekillenen yönetimi ”kayyuma” benzeten ilçemiz balıkçı esnaflarından Karagöz Balıkçılık işletme sahibi Sever Işık, konu ile ilgili Gazetemize açıklamada bulundu.

Işık, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; ”yeni eğitim yılında bilindiği üzere Samandağ’dan 223 öğretmen açığa alınmış 80 günlük direniş sonucu hepsi işlerine dönmeyi kazanmışlardı. Sonrası, birkaç ay sonra sendika seçimleri olmuş, yapılan seçimi o dönemin yönetiminde olan Cüneyt Kayıkçı listesi kazanmıştı. Sözde öğretmen olmuş biri ”yenilen pehlivan güreşe doymaz” misali aday olduğu sendika seçimlerini kaybetti. buraya kadar her şey normal. Sonrası mı?

Açığa alınma sürecinde bile direnişte görünmeyi çıkarları için fırsat kollayanlar kaybettikleri seçimi genel merkeze üç dönem kuralı başka yerde uygulanmamasını emsal kabul etmeyerek kayyum olarak atanmayı kabul ederek pişkince İlçe Milli Eğitim ile basına pozlar verdiler. Şimdi peki bir esnaf olarak bunlardan sana ne? Bunlar öğretmen sana ne oluyor? dediğinizi duyar gibiyim; Ben bu kurumun Samandağ’ında en iyi demokratik kitle örgütü olduğuna inananlardan olduğum için demokrat kimliğimle konuşuyorum.

”Cüneyt’i sevmem Esat şöyle böyle” diyenler buyurun ihraçlar  her yerde, size sıçramayacağı ne malum? Buna karşı bir politikanız var mı?

Size söylüyorum kayyumcular! “Birinci Ankara’ya gidişte Samandağ’ı, ikinci gidişte de genel merkezi alırız” şeklindeki esprilerinize”gülüyoruz. Hatta gülerken ”dervişin fikri ne ise zikride odur” diye düşünmekten kendimizi anlamıyoruz. Sahi size SAMANDAĞ’da her an cebinde iki-üç kart olan,

genç iken doğru yolcu, İrfan Balıkçı zamanında  AKP’li, şimdilerde Mithatçı-HDP’li (nasıl oluyor sorgulamayın oluyormuş), Ankara’da kulis yapıp seçimle kazanamadığını Ali Cengiz oyunlarıyla kayyum olmayı kendine yakıştıran “öğretmen-sendikacı” diyorlar arkanızdan. Biz arkadan konuşmayı ahlaki bulmayız. Samandağ artık rantçı solcu geçinenlerin sömürüsünü çekmek zorunda değil hatırlatmakta fayda var; hani kuyruğuna takıldıklarınız

Suriye işgalinin ilk yıllarında biz mahalle mahalle eylem yaparken onlar vatanını emperyalizme terketmeyen Esad’a ”diktatör” eylemlerinde Esad ve Suriye posteri taşıyanları alandan kovmakla meşguldü. Birde RES’lere karşı direnişlerde amca çocuklarınızın arkasına sığınarak direnişçi olmuyorsunuz baylar. O beğenmediğiniz Yılmaz hoca bile sizden daha tutarlı.

Haydi bu kayyumculuğunuza Antakya şubede kamu emekçileri cephesi bütün kurulları kazanarak size büyük tokat attı. Bence tarihsel anlamda saygınlığınızı kazanmak istiyorsanız istifa edin. Etmezsiniz biliyoruz. ”Prestij, kariyer, ego sizde. ”Kıroyum ama yönetim bende” diyorsanız diyecek bir şey yok. 80 günlük direnişe siz iki günde bir eylem olsun derken, Cüneyt hoca ve Yönetimi hergün direniş olmasından yanaydı. Bu sendika Türkiye’de durabilen tek sendika iken sendikayı birbirine düşürmeniz size yakışıyor mu?  Yazık!”

Haber-foto:Ümit sağaltıcı