ÜST REKLAM

logo

reklam

KAYMAKAMLIK MESLEĞİNİ ANLATTI

Kaymakam Kütük, Kültür Öğrencileriyle Buluştu

Geleneksel hale getirdiği ve mesleklerinde başarılı isimlerle öğrencilerini buluşturan Özel Samandağ Kültür Temel Lisesi Kariyer günlerinin bu haftaki konuğu Samandağ İlçe Kaymakamı Murat Kütük oldu. Hayat hikayesini anlatarak konuşmasına başlayan Samandağ İlçe Kaymakamı Murat Kütük, eğitim sürecini öğrencilerle paylaştı.

Kaymakam olmayı düşünen öğrencilere Kaymakamlık mesleği hakkında bilgi veren Kaymakam Kütük önemli tavsiyelerde bulunduğu konuşmasında hedefleri belirlerken adımların doğru bir şekilde atılması gerektiğini vurguladı. Hayat her zaman mücadeledir diyen Kaymakam Murat Kütük, öğrencilere şanslı bir nesil olduklarını, onlara sunulan imkânların daha önce olmadığını, elde ettikleri fırsatları iyi değerlendirmeleri gerektiğini ifade etti. Meslek erbabı adı altında gerçekleştirilen bu seminerin öğrencilerin kafasında geleceğe yönelik bir soru işareti bırakmayacağını dile getirerek Özel Samandağ Kültür Temel Lisesi idaresine bu seminerlerinden dolayı teşekkür etti.

Konuşmasının ardından Kaymakam Murat Kütük öğrencilerden gelen soruları cevaplayarak programı tamamladı.

Samandağ Kaymakamı Murat Kütük’ü Özel Samandağ Kültür Temel Lisesinde konuk etmekten son derece mutluluk duyduklarını ifade eden Kültür Temel Lisesi Kurucu Temsilcisi Linda Girişken, faydalı bilgilendirmelerinden dolayı Kaymakam Kütük’e teşekkür ederek çiçek ve plaket takdim etti.

Özel Samandağ Kültür Temel Lisesinde toplantı salonunda gerçekleşen programa Kültür Eğitim Kurumları Kurucusu Ali Girişken,   Kültür Temel Lisesi Kurucu Temsilcisi Linda Girişken, Okul Müdürü Şekibe Harbelioğlu, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Haber – Foto: Aslı Sağaltıcı

Share
248 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?