KAYMAKAMLIK BİNASININ ARDINDAKİ GERÇEK - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

KAYMAKAMLIK BİNASININ ARDINDAKİ GERÇEK

Bu haber 09 Haziran 2020 - 13:03 'de eklendi ve 2.154 kez görüntülendi.

Son günlerde, Kaymakam lojmanları ve İlçe Hükümet Konağı ( Kaymakamlık Binası ), satıldı mı? Satılacak mı? Belediyeye devir edilecek mi? Soruları soruluyor. Kimileri; ‘’ Sattırmayız, Müze olsun türünden seslendirmeler yapıldığı biliniyor.  Böyle konuşanların gerekçeleri ne? Hiç kimse bilmiyor. Binayı, almaya çalıştığını söyleyen belediye yetkililerinin gerekçeleri var mı?

Yok.

Bana sorarsanız; şehirde yapılacak inşa faaliyetlerinin dayanağı imar planı olmalıdır. Gerisi yanlış ve doğru olmayan iddialardır. Aynı zamanda gülünç ve yıpratıcıdır.

Belediye söz konusu bina yerlerini imar planında ne olarak göstermişti? Blok inşaat.  Müze, park, yeşil alan geçmiyor. Buradan anlaşılıyor ki, belediye bu parsellerde blok inşaat yapacak.

Kaymakamlık ne diyor? ‘’ Ben bu yerleri ihale yoluyla satacağım, Maliyeye GELİR SAĞLAYACAĞIM.’’ Diyebilir. Sana niye versin. Sende aynı şeyi yapacaksın. Başka bir anlatımla belediyeyi emlak ofisine çevireceksin. Ben bunu böyle anlıyorum. Nasıl mı?  İmar planında söz konusu yerleri yeşil alan, Park ya da müze yeri olarak ayırmış olsaydınız, kaymakamlık, başka bir şey düşünür mü?

Belki….

Yani kamu yararı saya bilir miydi? Onu bilemem. Belediye olarak, parkları, yeşil alanları kaymakamlık binasının yerini, kaymakam lojmanları yerini, eski belediye binasının yerini, Eski askerlik şubesinin yerini, milli eğitime ayrılan kimi alanları için İmar planında blok inşaat ve beşi kat yüksek binalar olarak yer vermişsin. Şimdi de feryat ediyorsun. İmar planında ihdası yapılmayan düzenlemeler uygulama alanına giremez. Belediye imar planına göre tasarrufunu yapacak, imar planına göre de icraatın savunacak. Başka yol yok. Bunu bilmemiz lazım.

Samandağ’ın güzelleşmesini istemeyenler var diyorsunuz. Belediye yetkililerinin, bu tavır ve davranışlarınla belediye yönetimi olarak Samandağ’ını seviyor musunuz?

Sevmiyorsunuz..

Algı operasyonu peşindesiniz. Seviyor idiyseniz, yeşil alanları kaldırıp, blok inşaata yer vermezsiniz.

Ben belediye yöneticilerinin ve onları savunanlarının tavır ve davranışlarında ciddi bulmuyorum. Halen geç değil. Mezkûr yerler için, İmar planı değişikliğini yapın. Yeşil alana çevirin. Herkes sizleri alkışlasın.

Asaf HİŞMİ

Asaf Hişmi
Asaf Hişmideneme45@hotmail.com