KAYMAKAM KÜTÜK’TEN, KALEM-DER’E ZİYARET - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

KAYMAKAM KÜTÜK’TEN, KALEM-DER’E ZİYARET

Bu haber 28 Eylül 2018 - 8:28 'de eklendi ve 107 kez görüntülendi.

Samandağ İlçe Kaymakamı Murat Kütük, İlçemizde faaliyet gösteren ve 1300 öğrenciye burs imkânı sağlayan Samandağ Kalem Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği’ne (KALEM-DER) iadeyi ziyarette bulundu.

İlçemiz Kaymakamı Kütük, gerçekleştirdiği ziyaret sırasında KALEM-DER Başkanı Nermin Eryılmaz Havuz’a ve KALEM-DER üyelerine bugüne kadar olan çalışmalarından ötürü teşekkür ederek bir konuşma yaptı.

Kaymakam Kütük konuşmasında; “ İadeyi ziyaret için burada bulunuyoruz. Hepimizin bildiği gibi eğitim ve öğretim dönemi başladı, okullar açıldı. Öğrenciler okullara gitmeye başladı. Okul harçlığını çıkarmaya çalışan ve ihtiyaç sahibi aileleri tespit edip yardım etmeye çalışan KALEM-DER’e bir yardımımız dokunur mu sormak istedik. Kaymakamlık olarak üniversite öğrencilerine burs veremiyoruz. Ama ihtiyaç sahibi aileler varsa her türlü desteği yapmaya hazırız. Yeter ki bu aileler tespit edilsin ve bize bildirilsin. Yardımın en güzeli az da olsa devamlı olanıdır. Bu anlamda ihtiyaç sahiplerine yardımın esirgenmeyeceğini, yardım etmeye devam edeceklerini ifade eden KALEM-DER üyelerine teşekkür ederim.” Dedi.

KALEM-DER Başkanı Nermin Eryılmaz Havuz İlçe Kaymakamı Kütük’ün ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek bir konuşma yaptı.

Eryılmaz konuşmasında; “Daha önce derneğimiz hakkında bilgi vermek için Sayın Kaymakamımızı ziyaret ettik. Ve çok değerli bir insanla karşılaştık. Kaymakam beyin yanımızda olduğunu bilmek bizi oldukça gururlandırıyor. Kaymakam Beyin KALEM-DER’ ilk ziyaret olmasına rağmen derneğimizi önemseyerek buraya geldiği için kendisine çok teşekkür ediyoruz. Derneğimizin faaliyetleri inşallah artarak devam eder. Bizler üniversite öğrencilerine destek vermek bir nebze de olsa ailelere yardım etmek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Şuana kadar 1300 öğrenciye burs imkanı sağladık. Bu sene 223 öğrenciye burs verildi. Öğrencilerimize verilen bursun onlar mezun olana kadar sürmesi için elimizden geleni yapacağız. Öğrencilerimize burs dışında ihtiyaç sahibi ailelere de yardım etmeye çalışıyoruz. Bunların yanı sıra birçok sosyal ve kültürel etkinliklere de imza atıyoruz. Bu açıdan Samandağ’ı çok güzel projeler bekliyor. Vatandaşlarımızın bu noktada az da olsa destek vermelerini istiyoruz. Çünkü çocuklarımız bizim geleceğimiz ve onları en iyi, en kaliteli şekilde yetiştirmek hepimizin görevidir.” İfadelerine yer verdi.

Haber – Foto: Hasan Dadük