KAYITLAR İÇİN SON TARİH 30 EYLÜL - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

KAYITLAR İÇİN SON TARİH 30 EYLÜL

Bu haber 27 Eylül 2018 - 9:02 'de eklendi ve 171 kez görüntülendi.

Basit Usule Tabi Kazanç (Butk) Mükelleflerine Duyuru!

Hatay Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Samandağ Temsilcisi Gül Oruç vergi usul kanunu 486 nolu tebliği ile Basit Usule Tabi Kazanç (BUTK) mükellefleri için 01.01.2018 tarihi itibari ile elektronik defter beyan sistemine geçtiğini hatırlatarak gazetemiz haber merkezine bir açıklamada bulundu.

Oruç açıklamasında; “Vergi usul kanunu 486 nolu tebliği ile Basit Usule Tabi Kazanç (BUTK) mükellefleri için 01.01.2018 tarihi itibari ile elektronik defter beyan sistemine geçti. Ancak, e defter beyan sistemine mükellefin kaydının yapılması 30 Eylül 2018 ‘e, e defter sistemine beyan ise ekim 2018 e ertelenmişti (OCAK 2018 den EYLÜL 2018 e kadar olan 9 aylık dönem ile ilgili beyan yapılacaktır)

E defter Beyan sistemine kayıt ve beyanlarının yapılabilmesi için BUTK mükelleflerinin Serbest Muhasebeci Mali Müşavir veya bağlı oldukları Meslek odaları ile sözleşme yapmaları gerekmektedir.

İşlemleri Serbest muhasebeci mali müşavir veya meslek odaları tarafından takip edilen Mükellefler sürekli bilgilendirilmektedir. Ancak önceki yıllarda işlem, beyan ve bildirimleri bizzat kendisi tarafından yapılan mükelleflerin bu yeni uygulamadan haberleri olmayabilir. Haberleri olmadığı için de Vergi Usul kanunlarına göre cezalar ile karşılaşabilirler. Dolayısıyla Cezalar ile muhatap olmamak için tüm BUTK  mükelleflerinin 30 Eylül 2018 e kadar (son günü beklemeden ) bir  Serbest muhasebeci Mali Müşavir veya  bağlı oldukları  Meslek odasına giderek sözleşme yapılması ve e-defter beyan sistemine kayıtlarının  yapılması gerekmektedir.” İfadelerine yer verdi.

Haber-Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı