ÜST REKLAM

logo

reklam
30 Ağustos 2016

KAYA’DAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

 Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan KAYA, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Rektör Kaya, mesajında şunları kaydetti:

‘‘30 Ağustos, esarete mahkûm edilmek istenen Türk Milletinin, Atatürk’ün önderliğinde hür ve bağımsız yaşama kararlılığını tüm dünyaya ilan ettiği özgürlük mücadelesinin taçlandığı gündür.

Tarihimizde dönüm noktası sayılan ve milletimizin yeniden doğuşunu müjdeleyen bu büyük zaferin 94. yıldönümünü kutlamanın büyük onuru ve sevinci içerisindeyiz”dedi.

07

Kaya; “Aziz Milletimiz, birlik ve beraberliğine, hürriyet ve istiklaline kastetmek isteyen, dış mihrakların desteklediği Fetö / PDY mensuplarınca gerçekleştirilmek istenilen 15 Temmuz darbe girişimine karşı aynı ruhla, bir kez daha tek vücut olarak 94 yıl önce olduğu gibi birlik ve beraberliğinden, hürriyet ve istiklalinden asla vazgeçmeyeceğini bütün dünyaya göstermiştir.

İmkansızlıklar içerisinde, tüm zorluklara rağmen, yediden yetmişe, kadını, erkeği, genci, yaşlısı ile bir bütün olarak bağımsızlık mücadelesi veren Türk Milleti, istiklal mücadelesi veren diğer uluslara da örnek olmuştur.”

Kaya, kutlama mesajının devamında “Bu bilinçle bizlere düşen görev, ecdadımıza layık bireyler olarak Cumhuriyetin ve Türk ulusunun değerlerine sahip çıkarak milli birlik ve beraberlik içerisinde bu aziz vatanı muasır medeniyetler seviyesinin de ilerisine ulaştırma yolunda tüm gücümüzle çalışmaktır.

94 yıl önce bu anlamlı zaferi Milletimize hediye eden Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile bütün şehit ve gazilerimizi, rahmet ve minnetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

Prof. Dr. Hasan KAYA

Rektör” dedi.

 

 

Share
615 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?