KAVURUCU SICAKLAR ETKİSİNİ ARTIRACAK « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

KAVURUCU SICAKLAR ETKİSİNİ ARTIRACAK

Bu haber 22 Temmuz 2022 - 18:48 'de eklendi ve 243 kez görüntülendi.

Meteoroloji ve uzmanlardan uyarılar peş peşe gelirken bir uyarı da Doç. Dr. Abdulla Sakallı’dan geldi; Kavurucu sıcaklar bayıltacak


İskenderun Teknik Üniversitesi İklim Değişikliği Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Abdulla Sakallı, Ülkemize Avrupa üzerinden gelen bir sıcak hava dalgasının her yeri kavuracağını ifade ederek, vatandaşlara ‘dikkat’dedi.

Yaptığı çağrının dikkate alınması gerektiğini vurgulayan Doç. Sakallı, sıcak hava dalgasının en az iki hafta süreceğini belirtti.

Dr. Sakallı açıklamasında; “ülkemize Avrupa üzerinden gelen bir sıcak hava dalgası ulaşacak. Sıcak hava dalgası en az iki hafta boyunca Ülkemizde her yeri kavuracak. Özellikle otsu bitkiler bu dönemde dağlarımızda en üst dereceden tehlike arz edecek kadar kuruyacak olup, bir sigaranın közü, bir mangalın uçuşan sıcak külü, bir şişenin mercek görevi gören dibi geleceğimizi yakmaya yok etmeye sebep olabilir. Lütfen ama lütfen bu günlerde piknik yakmayalım, çöplerimizi özellikle şişeleri doğaya atmayalım. Lütfen Ama Lütfen geleceğimizi yakmayalım. Yeşil alanlarımızı koruyalım. Ülgen Hava Tahmin Sistemimiz uyarıyor” dedi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı