KAVAK: PARASI ÖDENEN ATSO BİNASI NEREDE? - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

KAVAK: PARASI ÖDENEN ATSO BİNASI NEREDE?

Bu haber 15 Mart 2018 - 9:29 'de eklendi ve 119 kez görüntülendi.

 

ATSO Başkan Adayı Başarılı İş Adamı Ali Kavak, ATSO Binası inşaatıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Mazman Medya Show Grup Radyoları yanı sıra bölgede bulunan toplam 9 radyo’nun canlı yayın konuğu olan ATSO Başkan Adayı Ali Kavak; “Proje ve inşaat yapımı için Hikmet Çinçin binaya sadece 700 milyar gibi bir miktar harcandığını ve bunun avans olarak verildiğini söyledi. Buna kimsenin karışamayacağını ve Yönetim Kurulu ortak kararı olduğunu da dile getirdi” dedi.

Çatı Demirinin Parası Bile Ödenmiş Ama Ortada Bina Yok

ATSO hizmet binası için yapılan harcamaların toplamda 2 trilyon 322 bin TL gibi bir rakam olduğunu ifade eden Ali Kavak; “Hikmet bey bunu açıklamalıdır. Biz Oda binasını 3 Trilyon gibi bir miktara ihale ettik. Verilen rakam ortada ve binanın şeklini görüyorsunuz. Ortada bir bina yok. teklif bedelinin %70 ini ödemişsiniz ve hala ortada odanın temeli bile yok ortada. Çatıda kullanılan demirin bedelini bile ödemişsiniz bu nasıl bir çelişkidir. Bu para nereye ödendi? Ödeme yapıldıysa bina niye hala temelsiz bir şekilde duruyor?

Mimar Ve Mühendisler Dışarıdan Getirildi

“Biz bu projeye başlamış olsaydık zaman ve ödeme açısından proje 1 yıl içerisinde tamamlanırdı. Mimarlar mühendisler de dışarıdan getirildi. Onların daha çok uzman olduğu düşünülüyor. Ama şehrimizde çok daha deneyimli profesyonel mimar mühendisler var”

5 yıldızlı oda kritereri nelerdir?

Antakya ticaret ve sanayi odasını 5 yıldızlı bir oda yapan kriterler nelerdir? Bu kriterler kimler tarafından belirlendi? diyen kavak; “Ticaret ve sanayi odaları saygın kurumlardır. Attıkları her adım alkışlanmalı takdir toplamalıdır. Yıllardan beri keyfi bir şekilde hareket edilen, üyelerinin bilgilere erişimini engelleyen, adaletsiz bir yönetim anlayışıyla tanınan kriterlerden söz etmek doğru değildir. Bunları üyeler de merak etmektedir” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi