logo

reklam

Kavak, Çinçin’i bir kez daha Samandağ’ından uyardı!

Kavak, Çinçin’i bir kez daha Samandağ’ından uyardı!

ANTAKYA’NIN KARDEŞLİĞİNE ZARAR VERME!

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı işadamı Ali Kavak Samandağ’da gönülleri fethetti. Saldırıya uğrayan bir Alevi Şeyhi üzerinden seçim kampanyası yürüten Hikmet Çinçin’i bir kez daha uyaran ATSO Başkan Adayı Ali Kavak, “Bunu yapma. Antakya’nın birliğine ve beraberliğine gölge düşürme. Aylar önce olmuş ve Tüm Hatay’ın lanetlediği bir olayı ısıtıp ıstıp toplumun önüne getirmenin sana faydası olmayacak. Ben dahil herkes geçmişin hesabını verecek. Kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak” dedi.

Toplantının yapıldığı salonu hıncahınç dolduran işadamları Ali Kavak’ı dakikalarca ayakta alkışladı.

Bir saati aşan konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları veren Ali Kavak, Sivil Toplum örgütü temsilcilerine ATSO çatısı altında yapılacak her çalışmada ortak fikir ve ortak çalışma sözü verdi. Samandağ ilçesine birde okul sözü veren ATSO Başkan Adayı Ali Kavak, rakibi Hikmet Çinçin’in yürüttüğü kampanyayı eleştirdi.

ATSO Birlik ve Beraberlik hareketi olarak adaylığını açıkladığı günden bu yana seviyeli bir seçim kampanyası yürütmek için azami özen ve çabayı gösterdiklerini dile getiren Ali Kavak ancak rakibi Hikmet Çinçin’in aynı özeni gösteremediğini bundan da Antakya’nın barışı adına, kardeşliği adına büyük üzüntü duyduğunu aktardı.

Çinçin’in geçtiğimiz aylarda saldırıya uğrayan bir Alevi Şeyhi üzerinden seçim kampanyası yürüttüğünü ve uyarılmasına rağmen buna devam ettiğini söyleyen Ali Kavak “Sayın Çinçin kendine göre bir maden buldu. Bir şeyhimizin uğradığı saldırıyı kendine seçim kampanyası yaptı. Ben buradan o saldırıyı kim yaptıysa Allah bir kere değil bin kere lanet etsin diyorum. Ama Hikmet Çinçin’e de bunu ısıtıp ısıtıp toplumun önüne getirme diyorum. Senin bu söylediklerinden hem toplum hem de din adamının kendi ailesi de rahatsızlık duyuyor. Sen bize 13 yıldır ATSO da Antakya için ne yaptın bunu anlat. Bırak hikâye anlatmayı” şeklinde seslendi.

13 Yıl Önce 4 Milyon, 13 Yıl Sonra 4 Milyo.

Kendisinin Dönem Başkanlığı yaptığı 13 yıl önce Odayı devrederken 4 milyon lira ile devrettiğini ayrıca aktaran Ali Kavak, bugün aradan 13 yıl geçmiş olmasına rağmen oda da 1.5 milyonu nakit 2.5 milyonu ise Poz cihazlarında olmak üzere halen 4 milyon lira bulunduğunun altını çizdi.

ATSO Başkan Adayı Ali Kavak, “Gördüğünüz gibi ATSO 13 yıl önce ki ATSO. Bütçe aynı bütçe. Para nereye gitti? Bunu sorgulamak gerekmiyor mu? Birilerinin bunun hesabını vermesi gerekmiyor mu? Diye sordu.

Sözü, ATSO’nun Gündüz Caddesi üzerinde ki hizmet binası inşaatına getiren Kavak, “Siz hizmet binasının projesini çizdirmek için sanki Hatay’da mimar yokmuş gibi dışarıdan getirir ve bunun için 200 bin lira öderseniz, bugün temelinin suya gömülü olduğu bir binaya 2 milyon 350 bin lira öderseniz, Antalya’da Hatay’ın tanıtımını yapacağım diye en yakınındakilerle Antalya’da en lüks otellerde günlerce konaklar odanın 500 milyar lira parasını havaya saçarsanız, 13 yıl içinde odanın hizmetlerini arttıracağınıza personel sayısını iki kattan fazla ahbap çavuş ilişkileriyle artırırsanız, bütçe tabi bütçe olmaktan çıkmış olur” dedi..

Ve Gruplar

ATSO seçimleri öncesinde yıllardır olduğu gibi bu yıl da en çok konuşulan konular arasında yer alan gruplu seçim sistemi ise ATSO Başkan Adayı Ali Kavak’ın gündeminde yer alan konular arasındaydı.

ATSO’da grup sayısında yaşanan adaletsizliği bir kez daha gözler önüne seren Ali Kavak, toplam 7000 civarında üyesi bulunan ATSO’nun bu seçim sistemiyle seçimlere gidecek olmasının kamuoyunu rahatsız ettiğini söyledi.

Kavak, “2400 üyeye 31 Meclis üyesi, 2482 üyeye ise 6 meclis üyesini uygun gören bir seçim siteminden söz ediyoruz. Bu elbette adalet değil. Mevcut yönetim Seçim sistemini bir kez daha hiç kaybetmemek üzere dizayn etmiş. Ancak biz kazanacağız. Kolayı herkes başarır biz zoru başaracağız” dedi.

Seçim Hileleri Başladı

ATSO yönetiminin seçimlerde oy avcılığı kapsamında üyelerin odaya olan mevcut borçlarını ya tamamen sildiğini veya bir bölümünü silme vaadiyle oy devşirdiğini söyleyen Ali Kavak, “Bu çırpınışlar onların son çırpınışları olacak. Ne yaparlarsa yapsınlar kendilerini bekleyen sondan kaçamayacaklar. Buradan açık ve net söylüyorum tüm geçmişin hesabı sorulacak. Yarın ben de Başkan olursam benden de hesap sorulsun. Denetlenebilen bir oda sistemini mutlaka getireceğiz. Kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak” dedi.

Share
740 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?