logo

reklam

KAVAK, “BİRLİK, BERABERLİK VE KARDEŞLİK” EKİBİYLE SAHADA

Önümüzdeki Nisan ayında yapılacak olan Antakya Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde mevcut başkan Hikmet Çinçin’in karşısına çıkarak aday olan başarılı işadamı Ali Kavak, önceki gün Anemon Otel’de düzenlediği “Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik” buluşmasında ekibiyle birlikte sahaya indi.

ATSO seçimleri öncesinde aday olduğunu açıklamasının ardından geçtiğimiz hafta sonu Anemon Otel’de “Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik” buluşmasını düzenleyen ATSO Başkan Adayı Ali Kavak, ekibiyle birlikte sanayici, işadamları ve STK temsilcileriyle buluştu. “Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik” buluşmasında açılış konuşmasını ATSO Başkan Adayı Ali Kavak yaparken, ATSO Meclis Başkan Adayı Sabit Karadeniz de bir konuşma gerçekleştirdi.

DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ

“Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik” buluşmasının açılış konuşmasına Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin her zaman yanında olduğunu ve alacağı her kararın da arkasında duracaklarını belirten ATSO Başkan Adayı Ali Kavak, “Başta Afrin’de mücadelesini sürdüren askerlerimiz ve güvenlik güçlerimize başarılar diliyor, şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Allah onların yar ve yardımcısı olsun. Şehitler ölmez, vatan asla bölünmez. Biz devletimizin ve aldığı her kararın yanındayız.” dedi.

STK’LARA ÇOK BÜYÜK GÖREVLER DÜŞÜYOR

“Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik” buluşmasında Ortadoğu’da kargaşaların devam ettiğini ve bu kargaşalardan en çok etkilenen illerden birinin Hatay olduğunu belirten ATSO Başkan Adayı Ali Kavak, “Yaşanan bu kargaşalardan en çok etkilenen illerden biri Hatay’dır. Burada Sivil Toplum Kuruluşlarına çok büyük görevler düşüyor. STK’lar böylesi durumlarda çok önemli bir yere sahiptir. Ancak bu STK’ların çok iyi yönetilmesi gerekiyor. Vatandaşın endişesi, toplumun refahı, istihdamın arttırılması, işadamlarımızın önündeki sorunların tespit edilmesi yönünden STK’ların ve özellikle Ticaret ve Sanayi Odaları’nın çok büyük bir önemi vardır.” dedi.

KADIN VE GENÇLERİMİZİN ÖNÜNÜ AÇACAĞIZ

“Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik” buluşmasında siyasi, maddi, koltuk beklentisi olmadığını ve kadın ve gençlerin olmasından dolayı gururlandığını belirten ATSO Başkan Adayı Ali Kavak, “Bugüne kadar birçok çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları’nda yöneticilik görevini yaptım. Benim Sivil Toplum Kuruluşlarında ki yönetim anlayışımı birçok işadamlarımız çok iyi biliyor. Ulusal ve Uluslararası projelerde birçok başarıya imza attık. Buluşmada kadın ve gençlerimizi görmekten son derece gururlandım. Kadınlarımıza ve gençlerimize bir mesaj vermek istiyorum. Biz Hatay’ın ‘Barış, Kardeşlik ve Hoşgörü Kenti’ unvanına layık işler yapacağız. Biz kadınlarımızın ve gençlerin önünü açacağız. Gençlerimize iyi bir gelecek inşa etmek için biz buradayız. Çocuklarımız ve gençlerimiz bizim geleceğimizdir. Aldığımız her görevi başarıyla sonuçlandıracağız.” dedi.

MEZHEP AYRIMI YAPANLARA LANET OLSUN

“Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik” buluşmasında genç, dinamik ve tecrübeli bir ekiple yola çıktıklarını ve bunun yanında gençlerin aday olmaya cüret edemediğini belirten ATSO başkan Adayı Ali Kavak, “Kurumsal bir yapı modeliyle, örnek bir yönetim anlayışı ile yola çıkıyoruz. Birileri bazı yaraları kaşımaktan artık vazgeçsin. Biz burada barış, kardeşlik ve hoşgörü içerisinde yönetmeye geliyoruz. Gelin hep birlikte el ele, kol kola bu memleketimiz için çalışalım. Görev yaptığım her sektörde birçok başarıya imza attık. Hedef, başarısızlık olamaz ve olmamalıdır. Genç arkadaşlarımız aday olmaya çıktıklarında hemen ‘Alevisin, Sünnisin, Hıristiyansın’ denilerek çamur atılıyor. Bunu yakışıksız sözleri söyleyenlere lanet olsun. Bunu düşünene de, kullanana da, söyleyene de lanet olsun. Ben kendime ve ekibime son derece güveniyorum.” dedi.

ŞEFFAF BİR YÖNETİM ANLAYIŞI İLE GÖREV YAPACAĞIZ

“Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik” buluşmasında odanın kaynaklarını, gelirini ve 1 kuruşunu kim yerse haram olsun diyen ATSO Başkan Adayı Ali Kavak, “ATSO’nun gelirini sadece toplumun sorunlarını, odanın önündeki sorunlarının giderilmesi, mesleki bilgilerinin geliştirilmesi yönünde kullanacağız. Biz bu konuda şeffaf bir yönetim anlayışı ile bu görevi yapacağız. Geçmiş dönemlerde olduğu gibi, basının olmadığı hiçbir yönetim kurulu toplantısını yapmayacağım. Sorgulanmaya, eleştirilmeye hazır olacağız. Bu kurumun ve ekibin daha hızlı çalışmasını sağlayacağız. Çalışma gruplarına büyük bir önem vereceğiz. Her meslek grubunun önce kendi sorunlarını teşhis edeceğiz ve daha sonra hızlı bir şekilde sorunları çözeceğiz.” diyerek katılım gösteren tüm işadamlarına ve konuklara teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

ATSO’DA HER ŞEY YOLUNDAYSA…

“Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik” buluşmasında kısa bir konuşma gerçekleştirerek ATSO Başkan Adayı Ali Kavak ile ATSO’da çalışmaktan zevk ve mutluluk duyacağını belirten ATSO Meclis Başkan Adayı Sabit Karadeniz, “Ali abimiz vizyonumuzu ve misyonumuzu çok güzel anlattı. Bizler birlik ve beraberlik içerisinde olmak zorundayız. Arkadaşlarım, biz burada ne için toplandık? Biz bu platforma neden çıktık? Ticaret ve Sanayi Odası’nda her şey yolundaysa, bizim burada ne işimiz var, sizlerin burada ne işi var? Problem var ki biz buradayız, sizler de buradasınız. Ben bu ekiple yola çıkmamın tek nedeni ise, işadamı arkadaşlarımızın çekini ödeyemediğini kendi içimizde hissettiğimiz içindir. Çünkü bu arkadaşlarımız elini taşın altına koyan insanlarımızdır. Bu arkadaşlarımız yan gelip yatan değil, üreten insanlardır. En basitinden herkese soruyorum. Bankaların işadamlarımıza yönelik yaptığı kısıtlamalar karşısında ATSO bu konuda ne çalışma yapmıştır?” dedi.

REYHANLI’YA GİDİP, RESİM PAYLAŞMAK “MİLLİYETÇİLİK” DEĞİLDİR!

“Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik” buluşmasında ATSO Yönetimin görevi her platformda ve etkinlikte sadece künefe çevirmek değildir diyen ATSO Meclis Başkan Adayı Sabit Karadeniz; “ATSO’nun görevi esnafın, tüccarın sanayicinin, işadamının sorunlarına çözüm bulmaktır. ATSO’ya 3 tane personel alındı. Bu personeller yönetimdeki arkadaşlarımızın birinci derecede akrabasıdır. O alınacak personellerin yerine Afrin’de şehit olan Mehmetçiğin çocuğunu gelsinler ATSO’da iş versinler. Reyhanlı’ya giderek resim çekilip, sosyal medyada paylaşmak milliyetçilik değildir. Milliyetçilik o şehidin ve gazinin çocuğuna iş vermektir. Afrin’e operasyon düzenleyen Mehmetçiğimize başarılar diliyor, hayatını kaybeden şehitlerimize da Allah’tan rahmet diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

HATAY’IN SEÇKİN İŞADAMLARI PLATFORMA ÇIKTI

“Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik” buluşmasında gerçekleştirilen konuşmaların ardından hareket içerisinde yer alan Hataylı işadamları platforma çağıran ATSO Başkan Adayı Ali Kavak, Sabit Karadeniz, Mehmet Kılıçlar, Mehmet Alakuş, Aydın Toksöz, Tevfik Fazlı Doğan, Jan Baran, Tahsin Rende, Nihat Mazmanoğlu, Tahsin Kabaali, Servet Altaş, Bekir Karabacak, Murat Hayzaran, Abdullah Korkmaz ve birçok seçkin işadamını kamuoyuna tanıttı.

Haber: Hasan Dadük

Foto: Haber Merkezi

Share
334 Kez Görüntülendi.
                                                                                                                                                    
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?