KARSU, HATAY'DA SAHNE ALDI | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

KARSU, HATAY’DA SAHNE ALDI

Bu haber 26 Ekim 2017 - 8:41 'de eklendi ve 36 kez görüntülendi.

 

 

Dünya’nın dört bir yanında konserler veren, Başkan Savaş’ın davetiyle kentimize gelen “Karsu” Köprübaşı Cumhuriyet Meydanı’nda dinleyicilerine müzik ziyafeti sundu. Altınözü’nün Karsu köyünden Hollanda’ya gitmiş bir ailenin memleket sevdasından dolayı çocuklarına koydukları isim Karsu, bugün Dünya’nın birçok yerinde müzikseverler tarafından ilgiyle takip ediliyor.

Güzel sesi ve piyanosuyla dinleyenleri mest eden Karsu, söylediği İngilizce şarkılar yanında kendi şarkısı olan “Bırak Beni Böyle” adlı eserini ilk defa Hataylı hemşehrileri için seslendirdi.

Karsu, Tüm Çocukların Hayallerine Kavuşmasını Dilerim

Kendine has tarzıyla Türkçe şarkıları yorumlayan, dinlettirirken eğlendiren Karsu, “hayallerime ulaşmam noktasında müzik eğitimimde her zaman yanımda olan aileme çok teşekkür ediyorum. Dünya’da yaşanan çocuk dramlarına değinen Karsu, tüm çocukların hayallerine kavuşması için elimizi taşın altına koymamız gerektiğini belirterek seslendirdiği Yemen türküsünü çocuklara armağan etti. Altınözü’nde yapılan Zeytin Festivaline katkı sunmak amacıyla bizleri davet ederek Altınözü ve Antakya’da konserler vermemizi isteyen ve her türlü katkıyı vererek konserimize gelip bizleri onurlandıran Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a da sizlerin huzurunda buradan teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Savaş, Karsu İle Gurur Duyuyoruz

Hatay’ın kültür ve sanat şehri olması konusunda desteklerini esirgemeyen bu topraklardan çıkmış sanatçılara her zaman ayrı bir önem veren Başkan Savaş, Dünyayı bilen Karsu’yu biliyor genç yaşına rağmen yaptığı işlerle verdiği konserlerle zekasıyla özgüveniyle birikimiyle Hatay’ın gururu olan Karsu’yu kutluyorum. Program sonunda Karsu’nun ailesini de sahneye davet eden Başkan Savaş ve eşi Prof.Dr. Nazan Savaş, Karsu ve aile üyelerine çiçek takdim ettiler. Program hatıra fotoğrafı çekildikten sonra sona erdi.

 Haber Merkezi

afdah.info

voir films