KARNESİ PEKİYİ OLAN MÜKELLEFLERE ZİYARETLER SÜRÜYOR - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

KARNESİ PEKİYİ OLAN MÜKELLEFLERE ZİYARETLER SÜRÜYOR

Bu haber 26 Mart 2018 - 10:59 'de eklendi ve 172 kez görüntülendi.

Verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla gerçekleştirilen etkinlikler 29. Vergi haftasında da sürüyor. Dün ilçemizde Seyhan Yıldırım (Seyhan Usta) ve Garbis Kuş’u ziyaret eden İlçemiz Kaymakamı Murat Kütük ve Vergi Dairesi Müdürümüz Ferhat Hacıümmetoğlu, verginin önemine değinen açıklamalarda bulundular.

Vergi Haftasının etkinlikleri ile verginin öneminin toplumun tüm kesimlerine anlatılması, sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması, gönüllü uyumun arttırılması ve kamuoyunda farkındalık yaratmak amacıyla Vergisini zamanında ödeyen mükellefleri ziyaret ettiklerini belirterek konuşan Vergi Dairesi Müdürü Hacıümmetoğlu, “bir toplumun, bir devletin, bir topluluğun kamuya ait işlevlerini yerinme getirebilmesi ancak ve ancak gelirleri ile mümkün oluyor. Gider yapabilmek için gelir oluşturmalısınız. Bu anlamda tarihin çok eski çağlarına baktığımızda da vergi ve gelir unsuru devletlerde çok önemli bir yer tutmuştur”dedi.

Gelir Uzmanı Yılmaz Eryılmaz’ın da bulunduğu ziyaretlerde çiçek takdiminde bulunulan esnaflardan Seyhan Yıldırım’ın muhasebecisi Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Mustafa Yatkın da mükellefini yalnız bırakmadı.

Esnaflar gerçekleşen ziyaret için İlçe Kaymakamı ve Vergi Dairesi Müdürüne teşekkür ettiler. Gerçekleşen ziyarette Seyhan Usta da İlçe Kaymakamı ve Vergi Dairesi Müdürü’ne çiçek takdiminde bulundu.

Haber-Foto: Hasan Dadük