ÜST REKLAM

logo

reklam

KARNE TATİLİ, ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ!

DSC_0058

İlçemiz okullarından Sıdıka Bedia Kara İlkokulu’nda dün yapılan karne töreninde çocuklar karne heyecanı yaşadı. Düzenlenen karne törenine İlçemiz Kaymakamı Dr.Cahit ÇELİK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi KAPO, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katılım gösterdi. Törende konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi KAPO, öğrencilerin yorucu bir eğitim-öğretim dönemi geçirdiklerini ifade ederek sağlıklı ve neşeli bir tatil geçirmelerini diledi.

Gerçekleşen törende okul birincisi olan 4. sınıf öğrencisi Ali Kemal DAĞ gururla karşılandı. Karne heyecanı yaşayan öğrencilerin sevincine ortak olan Hilmi KAPO, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Kaymakamım, kıymetli meslektaşlarım, değerli veliler sevgili öğrenciler; 2015-2016 eğitim öğretim yılı 1.dönem sonu karne törenine hoş geldiniz.

Değerli misafirler bugün Samandağ İlçesinde 87 kurumda 1670 öğretmen ve 27727 öğrencimizle yarı yıl tatiline girmiş bulunacağız.

Kıymetli meslektaşlarım yorucu bir eğitim-öğretim döneminin sonuna geldik. Yapmış olduğunuz başarılı çalışmalarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Ailenizle ve sevdiklerinizle iyi bir tatil geçirmenizi temenni ediyorum.

Sevgili öğrenciler uzun bir eğitim-öğretim döneminden sonra bugün karnenizi alıyorsunuz. Elbette iyi bir tatili hak ettiniz. Tatil yapın fakat bol bol kitap okuyun aynı zamanda zayıf olduğunuz dersleri de tekrar edin.

Kıymetli veliler çocuklarımızın başarı veya başarısızlığını çok fazla abartmayın. Başarısızlığını çok fazla abartmayın. Başarısızlığı kesinlikle cezalandırmayın. Eğer başarısızlık varsa bunu aile sıcaklığı içerisinde çözmeye çalışın.

Bu anlamda tüm öğrencilerimize sağlıklı ve neşeli bir tatil geçirmelerini diliyorum. Öğretmen arkadaşlarıma yıl boyunca yararlı ve fedakâr çalışmalarında dolayı tekrar teşekkür ediyor, sağlık mutluluk ve başarı dolu günler diliyorum. Hepinize iyi tatiller.” dedi.

Törenden sonra okul birincisi olan ve karnesini büyük bir sevinç ile alan Ali Kemal Dağ’ın sevincine bütün misafirler ortak olurken, Dağ’în ailesi ve öğretmenleri Ali Kemal ile gurur duyduklarını ve başarısının devamını beklediklerini ifade ettiler.

Başarısını sınıf öğretmenine borçlu olduğunu ifade eden Ali Kemal, hedefinin doktor olmak olduğunu söyledi. Ali Kemal, okul birincisi olmasından dolayı mutlu olduğunu ve bundan sonra da çok çalışacağını ifade etti.

Sadece Ali Kemal değil diğer bütün öğrenciler karne heyecanını doya doya yaşarken, ilçemiz sokakları karneleri ellerinde koşuşturup karnelerinin almanın sevinci ile evine giden ve ödül bekleyen öğrencilerle dolup taştı.

Ali Kemal Dağ’ın ailesi, çocukların yaşadıkları bu mutlulukta velilerin etkisi olduğu kadar onları eğiten öğretmenlerinin de payı olduğunu dile getirdiler. Başta öğretmenlerimize daha başarılı, daha sağlıklı ve daha iyi bir şekilde eğitim ve öğretim verecekleri bir yıl diler öğrencilere başarılarının devamını dilediklerini de dile getirdiler.

Haber-foto: ümit sağaltıcı

 

 

Share
705 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?