KARNE NÖBETİNE, İLÇE KAYMAKAMI EL ATTI « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

KARNE NÖBETİNE, İLÇE KAYMAKAMI EL ATTI

Bu haber 21 Haziran 2022 - 12:33 'de eklendi ve 232 kez görüntülendi.

İlçemizde, 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı karne kapanış töreni İsmail ve Mehmet Selim Kara Ortaokulunda gerçekleşti. Öğrencilerin heyecanlı karne almak üzere bekleştiği nöbet, ilçemiz Kaymakamı Murat Kütük’ün el atmasıyla sona erdi. Öğrenciler karnelerini İlçe Kaymakamının elinden teslim aldılar.

İlçe Kaymakamı Kütük’ten zaman uyarısı!

İlçemiz Kaymakamı Murat Kütük karne dağıtım töreninde yaptığı konuşmada; “çocuklarımızın başarısının, doğru birer insan olarak yetişmelerini sadece kendilerini değil hepimizin geleceğini doğrudan etkileyeceğinin bilincindeyiz.

Sevgili Öğrenciler Değerli Veliler;

Zaman son derece kıymetli. Çocuklarımız bir yıl daha büyüdü, geleceklerine bir yıl daha yaklaştılar. Çocuklarımızın her biri iyi bir geleceği hak ediyor. Onların zekasını, yeteneklerini ortaya çıkarmak için gereken tüm ortamı hazırlamalıyız. İnsanlar doğdukları andan itibaren öğrenmeğe başlarlar. Ailesinden, çevresinden, okuldan öğrendikleri ile kişilikleri, davranış şekilleri ortaya çıkar. Yani bir çocuk olumsuz bir davranış sergiliyorsa bu onun öğrendiklerinden kaynaklanır. O başarısızlıktan çocuk değil, o şekilde davranılacağını ona öğreten sorumludur. Unutmayın bütün çocuklar zekâlarıyla başarılı olmaya adaydır. Onları başarılı ya da başarısız yapan öğrendikleridir. Burada sadece akademik bilgiyi ifade etmiyorum. Yani derslerdeki başarı her şey demek değildir. Asıl önemli olan çocuğun kendine güvenmeyi, sevgiyi, hoşgörüyü, anlayışı öğrenebilmesidir. Sevgi, hoşgörü, anlayış üzerine kurulmayan hiçbir başarı gerçek başarı değildir.

Sevgili öğrenciler; Yaklaşık 8 ay süren bir eğitim – öğretim yılı sonrasında güzel bir tatili hak ettiniz. Hepinize iyi tatiller diliyorum ‘ dedi.

Konuşmanın ardından Kaymakam Kütük, sınıfları tek tek gezerek kendisine eşlik eden hayırsever iş insanı Ayhan Kara,  Milli Eğitim Müdür Vekili Kadir Tosun ve Okul Müdürü ile sınıfları öğrencilere karne dağıttı.

Karne Dağıtım Töreni, İlçemiz Kaymakamı Murat Kütük, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Kadir Tosun,  hayırsever iş insanı Ayhan Kara, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı