logo

reklam

“KARDEŞLİK PROJESİNE DESTEK OLMAYA DAVET EDİYORUZ”

“Byaslan Sanat Merkezinden Yazarlar Buluşmasına Davet”

Kardeşlikle anılan bu antik kentin topraklarımızda yaşayan bütün sanatçılarını kapsayan uzun soluklu bir proje ile bir araya getirmek için yola çıkan BSM sanat merkezi, tiyatro hocası Selcan Rencüzoğulları’nında aralarında bulunduğu bir komisyonla 28 Temmuz cumartesi günü İlçemizde önce kent gezisi ve sonra yirmiyi aşkın Hataylı yazarın kitaplarını imzalayacakları bir etkinlik düzenleyeceklerini belirttiler.

Gerçekleşecek olan etkinlik aynı günün akşamı saat 20.00 da Yeni Çarşı’da ki BSM salonunda şiir ve müzik dinletisi sonlanacak.

Etkinlik komitesi adına konuşan Rencüzoğulları amaçlarının bu güzel şehrin bütün renklerini birbirine tanıtarak aslında birbirimizin ötekisi olmadığımızı şehrimizin ruhuna uygun bir sanatçı kardeşliği gerçekleştirmek için yola çıktıklarını söyledi. Hatay’ın bütün ilçeleri sanatla ilmek ilmek örüp her ilçeye sanat götüreceklerini yolu sevgiden ve kardeşlikten geçen bütün insanlarımızı bu projeye destek vermeye davet etti. Projenin ilk noktası olarak Samandağ’ı seçtiklerini ilerleyen tarihlerde diğer ilçelerde de aynı etkinlikleri gerçekleştireceklerini söyleyen Rencüzoğulları  28 Temmuz’da gerçekleştirecekleri Hataylı yazarların imza etkinliğine ve şiir dinletisine bütün halkımızın davetli olduğunu söyledi. Böyle güzel bir projeye BSM sanat merkezi olarak destek vermekten onur duyuyor biz de bütün halkımızı bu kardeşlik projesine destek olmaya davet ediyoruz.28 Temmuz’da ki bu etkinliğe kendi topraklarımızın yazarları ile buluşmaya şiir şiir çoğalmaya türkü türkü sevgiye davetlisiniz.”ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Ümit Sağaltıcı

 

Share
104 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?