ÜST REKLAM

logo

reklam
26 Aralık 2016

KARDEŞLİĞİN BAŞKENTİ SAMANDAĞ’DA NOEL KUTLAMASI

 

15683601_1596357030378330_857636477_n

İlçemiz, yüzlerce yıldır yaşattığı teolojik kardeşliği, farklı etnik ve dini unsurları, dinsel kutlamaları bünyesinde barındırarak yaşatmaya devam edecek. Söz konusu farklılıklardan biri, her yıl düzenlenen Noel Bayramı Kutlamaları.

Hıristiyan alemi için özel önemi olan Noel Bayramı, ilçemiz başta olmak üzere İskenderun, Arsuz ve Antakya’nın merkezinde değişik etkinliklerle kutlanacak.

Kutlamalar, her ilçeye özgü yapılmakla birlikte, ilçemizde hem Kilise’de hem de düzenlenen bir gece Noel kutlaması yapılacak. Bu yönü ile farklılık yaratan Noel kutlamasında, Hz.Musa ile Hz.Hızır’ın denizden karaya çıktıkları yerin Samandağ ve aynı şekilde Hz. İsa’nın iki havarisini Kıbrıs’a gönderdiği limanın da Samandağ Limanı olduğuna vurgu yapılıyor.

Yüzlerce yıldır hoşgörünün, kardeşliğin, etnik ve dini farklılıkların mozaik halinde kardeşçe hüküm sürdüğü ilçemizde, her yıl olduğu gibi bu yıl da 25 Aralık’ta kutlanacak.

Zeytuni mahallesi ile Vakıflı mahallesindeki kiliselerde  gerçekleştirilecek olan kutlamalara çok sayıda vatandaşımızın katılması bekleniyor.

Samandağ Ayna Gazetesi yayın ekibi olarak, Hıristiyan kardeşlerimizin Noel Bayramını kutlarız!

 

Share
691 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?