ÜST REKLAM

logo

reklam

KARDEŞLERİNE KİTAP HEDİYE ETTİLER

 

“Kitapların Fikirleri de Yürekleri De Zenginleştirdiğinin Farkındayız”

Samandağ Atatürk Anadolu Lisesi 10/A sınıfı öğrencileri duyarlılık örneği göstererek bütün bir yıl boyunca biriktirdikleri para ile Çöğürlü İlkokulu öğrencilerine birer kitap hediye ettiler. Minikleri sevindiren Liseli öğrenciler, küçüklerin yüzlerindeki mutluluğu görünce daha fazla mutlu olduklarını belirttiler.

Harçlıklarından biriktirdikleri paralarla Çöğürlü İlkokulu öğrencilerine kitap hediye eden Liseli gençler adına 10/A Sınıf Başkanı Alinur Aslan süreci şöyle anlattı: “Geçen yıl bir açılış dolayısıyla sınıfça Çöğürlü İlkokuluna geldik. Ortam ve öğrenciler bizi çok etkiledi. Sonra arkadaşlarımla bir kumbara almayı ve birikecek paralarla küçük kardeşlerimize kitap hediye etmeyi tasarladık. Geçen yıl 9/A sınıfında olan ve bu yıl 10/A sınıfına yeni gelen arkadaşlarla bu hayalimizi gerçekleştirebiliyoruz. Bugün Çöğürlü İlkokulunda okuyan tüm arkadaşlarımıza birer hikâye kitabı hediye ediyoruz. “Mutluyuz. Çünkü Paylaşmanın, Başkasına El Uzatmanın Yürekleri Zenginleştirdiğini Düşünüyoruz.”

Bu organizasyonu yapmamıza katkı sunan herkese özellikle edebiyat öğretmenimiz Kenan Doğru’ya sınıfça teşekkür ediyoruz. Kitap dağıtımına katılan Samandağ Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Şaban Reyhan’da bir konuşma yaptı.

Reyhan konuşmasında; “Duyarlılık örneği göstererek küçük öğrencilerimizi sevindiren öğrencilerimle gurur duyuyorum. Okullarda akademik başarı yetmez, insanlık adına yürek yetiştirmek de oldukça önemlidir.  Bu anlamda öğrencilerimizi en iyi şekilde yetişmek hedefindeyiz.” ifadelerine yer verdi.

Çöğürlü İlkokolu Müdürü Nevzat Fırıncıoğuları ise hem Samandağ Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Şaban Reyhan’a hem de Samandağ Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerine bu ince davranışlarından dolayı teşekkür etti.

Samandağ Ayna Gazetesi yayın ailesi olarak bu duyarlı davranışlarından dolayı Samandağ Anadolu Lisesi öğrencilerini tebrik ederiz.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

Share
968 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?