ÜST REKLAM

logo

reklam

KARDEŞİM BÖBREK VERECEK, FAKAT TUTUKLU”

OHAL’de yaşadığı mağduriyeti haykırdı! Özçelik, ‘Kim duyar bilmiyorum ama ben buradan haykırıyorum;

Türk Nefroloji Derneğinin rakamlarına göre günde 26 son dönem böbrek hastası, diyalizde böbrek beklerken kaybediliyor. Oysa organ bağışı ile bu hastaları kurtarmak ve hayatlarına normal şekilde devam etmelerini sağlamak mümkün…2016 yılında böbreklerini kaybeden ve haftada 3 defa diyalize bağlana İlçemiz Tekebaşı sakinlerinden Aytaç Özçelik de böbrek nakli bekleyenlerden. Özçelik, nakil için donör buldu ama donörü 3 aydır tutuklu…

Kızımı serbest bırakın abisine yaşam olsun…

Anne evinde ziyaret ettiğimiz Özçelik’in 7 çocuk annesi Radiye teyze, gözleri dolu dolu anlatıyor sıkıntısını. Bir tarafında tututklu evlatlarının acısı bir tarafında da böbrek nakli bekleyen evladının yaşadığı sıkıntılar. Hayatının her alanını mücadele içinde geçiren Teyzemiz, “iki çocuğum tutuklandı. Göremiyorum bile. Bana ‘gel götürelim evlatlarını görürsün’ dediler ama ben bu yaşlı halimle nereye gideyim; dil bilmem yol bilmem. Zaten kızımı mahkemeye çıkartsalar anlatacak, ifade edecek suçu olmadığı anlaşılacak serbest bırakılacak. Ama 3 aydır mahkemeye bile çıkmadı. Oğlum Deniz, Kocaeli’nde tutuklu. Bundan önce de Siyasi düşünceden tutuklanmıştı, önce ev hapsi verilerek serbest bırakıldı. Kalamadı burada İstanbul’a gitti. Evde kalmadığı öğrenilince aramaya başladılar onu. Kardeşi, Selda da İstanbul’da onunla kalıyordu. Selda Karabük’te tutuklu. Kızım sadece abisini korumaya çalışırken tutuklandı. Kızım Selda’nın dokusu abisine böbrek vermek için uyumlu. Ama tutuklu. Kızımın hiçbir suçu yok. Onu serbest bıraksınlar. Abisine umut olsun. Böbrek verebilsin, abisine yaşam olsun” dedi.

Devlet Büyüklerine seslendi ‘OHAL kalksın’ dedi…

Daha önce Yurtdışında işçi olan Aytaç Özçelik, böbrek kaybı ile birlikte yurtdışına çıkamadığını belirtirken, “2 çocuk babasıyım. Evime ekmek getiremez hale geldim. Tarım Bağ-Kurundan Malül emekliyim. Aldığım para tedavi kesintilerinden sonra komik bir rakamla elime düşüyor. İki çocuğum okuyor. Elinize düşen 600 tl hangi masrafınızı karşılar. Organ Naklini gerçekleştirip işime, dönmek istiyorum. Çocuklarıma sağlıklı bir gelecek sağlamam gerek. Devlet büyüklerimize sesleniyorum. Bu OHAL süreci kalksın kardeşimi serbest bırakın. Kardeşim bu zamana kadar ne bir eyleme, ne bir yürüyüşe katılmamıştır. Sağlığıma kavuşmam için engel olmayın” dedi.

Tek istediğim sağlığıma kavuşmak. Ailemle birlikte olmak.

Bu zaman kadar kardeşleri ile görüşüp görüşmediğini sorduğumuz Özçelik, “ayda bir gün görüşme hakkımız var. Ama ben haftanın 3 günü diyalizdeyim. Nasıl gidip göreyim. Tek istediğim sağlığıma kavuşmak. Ailemle birlikte olmak. Bunu bana çok görmesinler, kardeşimi serbest bıraksınlar. O hiçbir şuç işlemedi” dedi.

Babam bizi okutacak…

Sohbete karışan Özçelik’in kızı, ben öğretmen olmak istiyorum. Babam sağlığına kavuşacak bizi okutacak. onu çok seviyorum” dedi.

Haber-Foto:

Ümit Sağaltıcı

 

Share
744 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?

#

KARDEŞİM BÖBREK VERECEK, FAKAT TUTUKLU”” için 1 yorum

  1. Avatar Halil Ramazan : diyor ki:

    Irrua Uzman Hastanesi’ne yardımından dolayı nasıl teşekkür ederim? Fakirdim ve faturalarımı ve borçlarımı ödeyemedim ama internette gezindiğim sırada Irrua Uzman Hastanesi’nin 400.000 dolar için böbreklerinden birini alarak yardım ettiği insanlara tanıklık ettim ve hemen Irrua Uzman Hastanesi ile iletişime geçtim. Bana satmaya razı olduğum sürece böbreğimi alacaklarını söyledi. Bana e-posta yoluyla bir form gönderdiler ve bir bağışçı olarak kayıtlı olduğumu ve 200.000 dolarlık banka hesabımın parçası olarak ödemenin yapıldığı ve ameliyattan sonra 200 bin dolar daha ödediklerini kaydeden banka hesabımda 400.000 dolar oldu. Bir ev aldım ve şimdi ailemle mutlu bir şekilde yaşıyorum. Fakir misiniz ve böbreğinizden birini para için mi satmak istiyorsun? Şimdi Irrua Uzman Hastanesi ile iletişime geçin

    WhatsApp: +15184181390
    E-posta Adresi: irruaspecialisthospital@gmail.com