ÜST REKLAM

logo

reklam

KARA’DAN, İLÇEMİZE TARIM PROJESİ

İlçemizde birçok etkinliğe imza atan Ayhan Kara Vakfı Kurucusu aynı zamanda başkanı Ayhan Kara Tıbbi ve Aromatik Bitki zenginliğini değerlendirmek için yeni bir proje üzerinde çalıştıklarının altını çizerek vakıf evinde İlçe Kaymakamı Murat Kütük’le bir sohbet gerçekleştirdi.

   

Kara, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Akıllı Tarım ve Alternatif Tarım Ürünleri arayışı içine girdiklerini ve son olarak Dr. Gaetano Mercadante ve Dr. Samim Kayıkçı ile çalışmalar yaptıklarını açıkladı.  “Tıbbi ve Aromatik Bitkiler en büyük zenginliğimiz olacak” diyen Kara “Burada üreterek işleyeceğiz akabinde değişik ülkelere ihraç edeceğiz. Maddi imkân, istihdam ve tarım potansiyelimizi artırması açısından önemli bulduğumuz bu projeyi hayata geçireceğiz” ifadelerini kullandı.

Botanik Bahçesi Kurmayı Hedefliyorlar

Kara bu ilk ziyaretin ardından Samandağ Kaymakamı Murat Kütük ve Dr. Gaetano Mercadante ile Ayhan Kara Vakfı’nda bir araya geldiklerini aktararak “Tıbbi ve Aromatik Bitkilerin de üretileceği, müthiş bir istihdam sağlayacak olan olağanüstü bir Botanik Bahçesini Samandağ’a kazandıracak olan Tarım Kooperatifi’ni konuştuk. İlk adımı olarak bir konferans düzenleyeceğiz” dedi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

 

Share
274 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?