KAR YAĞAR KAR ÜSTÜNE, DERT VAR DERT ÜSTÜNE « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

KAR YAĞAR KAR ÜSTÜNE, DERT VAR DERT ÜSTÜNE

Bu haber 26 Ocak 2022 - 11:24 'de eklendi ve 453 kez görüntülendi.

İlimizde 5 yıl sonra Samandağ’ında ise 10 yıl aradan sonra yağan kar deyim yerindeyse vatandaşa ‘Kar yağar kar üstüne, Derdim var dert üstüne’ ezgisini söyletti. Çocuklar gibi şen olduğumuz ama sonrasında sevincimizi kursağımızda bırakan Kar yağışı sonrası dondurucu havadan hareket alanımız kısıtlandı, fırtınadan ağaçlar devrildi çatılar uçtu, elektrik telleri zarar gördü Hatay elektriksiz kaldı. Çoğu ev ve iş yerinde elektronik aletler zarar gördü.  Türkiye’nin medeniyetler şehri Akdeniz’in incisi Hatay, yine hizmetsizliğin bedelini ödedi.

Kar yağışının ardından Hatay beyaza büründü Hatay’da dün akşam saatlerinden itibaren başlayan kar yağışı şehri adeta beyaza bürüdü.

Gece aralıklarla yağan kar, Pazar sabahında da etkisini sürdürdü. Yoğun kar yağışından dolayı kısa sürede ilçede her taraf beyaza büründü.

Yürüyen vatandaşlar ise ıslanmaktan kurtulamadı. Vatandaşlar soğuk havaya rağmen kar topu oynadı. Aileler çocuklarıyla kar keyfine ortak oldu.Kar yağışı altında çocuklar ebeveynleri ile kardan adam / kimisi de kardan kadın yapmanın keyfini yaşadı.

Trafik polisleri, sürücülere zincir takmaları ve yavaş gitmeleri için uyarılarda bulundu.

Kopan elektrik telleri tehlike arz ederken ilçede bir çok mahalle sakini yetkililerin bir an önce konuya çözüm bulmasını istedi.  Haftanın ilk iş gününün yarısından fazlasını enerji kesintisi ile geçiren vatandaşlar yetkilere seslenerek ilçeye yatırım çağrısında bulundu.

İlçede vatandaşın kar sevinci elektrik kesintisi ile kâbusa döndü. Kar yağış nedeniyle Hatay genelinde elektrik hatları koptu. Vatandaşlar Enerjisa ekiplerine bildirmelerine rağmen arızanın devam ettiğini ilçede ekiplerin yetersiz kaldığını belirterek sitem etti.

Faturalarla bizleri yaktılar, kışın başında dondurdular.

“Yazın yapılan bakımlar nereye yapıldı?” diye soran vatandaşlar konuşmalarını şöyle sürdürdü;  “Kar yağışı nedeniyle elektrik telleri koptu. Elektrik olmayınca ilçede neredeyse hayat bitiyor. Enerjisa ekiplerine bildirdik. Ancak 3 gündür kesinti belirli aralıklarla devam etti.

Sözde Enerjisa yetkilileri yazın hatlarda bakım yaptıklarını belirterek geçen sene yaşanan olumsuzlukların olmayacağını bildirdiler. Kış daha yeni geldi sayılır. İlçede ufak bir kar yağışı sonrası elektriksizliğemahkum ediliyorsak yazın yapılan bu  bakımlar nereye yapıldı? %125 zamlı Faturalarla bizleri yaktılar, kışın başında dondurdular. Böyle iş mi olur? Evlerimizde yaşlı insanlar var. Makine kullanan hastamız var! Yazıktır günahtır bu nasıl eziyet” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

İlimizde çeşitli ziyaretler gerçekleştiren Milletvekillerine de tepki gösteren vatandaşlar, “vekilin görevi ne, ne iş yapar bilen var mı? Vatandaş bu yangının içine atılırken onlar neredeler. Açılışlarda boy göstermeleri için mi oy kullandık. Bu işin bir çıkış yolu olmalı. Vekilleri de göreve davet ediyoruz. Gelin vatandaşın bu sorununu dinleyin demiyoruz! Dinleyenimiz çok! Sorunumuzu çözün” dediler.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı