KAPILARA VURULAN KİLİTLERİ GENEL SEÇİM AÇACAK « Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

KURGU DEĞİL, GERÇEKLER

Eğitim, Genel, Sağlık, Yerel

KAPILARA VURULAN KİLİTLERİ GENEL SEÇİM AÇACAK

Bu haber 17 Eylül 2022 - 15:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

MK PERA Kurucusu Murat Kudret Yazdı

Başlangıcı olan her şeyin bir sonu vardır. Zamanı geldiği halde yenilenememek bir siyasi akım için zamana yenik düşmenin de habercisidir. Erdoğan başkanlığındaki AKP iktidarının uzatmalı son dönemleri de iki yönlü bir trajediye sahne oluyor.

Kendi açısından trajik, çünkü en yeteneksiz, en liyakatsiz kadroları bünyesinde toplayan bir hareket olarak bu ülkenin tarihinde en kötü şekilde anılacak. Ülke açısından da trajik, çünkü ülkenin evlatları hiç olmadığı kadar kutuplaşmış, ülke tarihinin en ağır ekonomik bunalımı içerisinde, açlık ve sefalet gözle görülür bir hal almış; yolsuzluk ve talan düzeni en arsız biçimde ülkede yaşayan tek mekanizma olarak varlığını sürdürüyor.

Devletin kurumlarına asma kilit vuruluyor. Utançtan değil, liyakatsizlikten. Bir vatandaş geliyor; hayatları çalınan gencecik evlatları için hesap soruyor, çarşı-pazardaki yoksulluğun hesabını soruyor, çalınan ülke emeğinin hesabını soruyor. Bu ülkenin sahipsiz olmadığını gösteriyor. Durumun umutsuz olmadığını, gelecek günlerin çocuklarımız için pırıl pırıl olacağını bize göstermek için kapı kapı dolaşıyor. (Hatırlayın, adalet için şehir şehir yürümüştü.) Bu nedenle halkıyla birlikte girmek istediği her devlet kapısına asma kilit vuruluyor. Dün TÜİK, bugün MEB.

Kılıçdaroğlu: Haksızlık yapan bu şeytanlarla hesaplaşmak boynumun borcudur

KPSS’de birinci olanların mülakatla elenmesi olayının ardından CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan randevu istemiş, randevu talebine yanıt verilmemesi üzerine bakanlığa gideceğini bildirmişti. TÜİK’de olduğu gibi MEB’de de kapılar kilitliydi. Kılıçdaroğlu, her türlü hak gaspına, torpile ve adam kayırmacılığa karşı duracağını buradan bütün dünyaya ilan etti.

Burada dikkat edilmesi gereken iki önemli husus var: Birincisi, devleti yönetenlerin ancak kilitli kapılar ardında varlık gösterebildikleri, halktan alabildiğine koptukları ve gırtlaklarına kadar pisliğe battıkları için her işlerini gizli kapaklı yapma ihtiyacı hissetmeleri. İkincisi, hakkı gasp edilen, yoksulluk içinde yaşayan, açlığa mahkum edilen ülke vatandaşının artık sahipsiz olmadığını bilmesi ve her koşulda hakkını arayacak bir liderin varlığını kavraması.

Aslında ülkede her şey açıklığa kavuşmuş oldu. Kılıçdaroğlu hiçbir toplumsal kesimi atlamadan, herkese çağrısını yaptı.

Bürokratları uyardı, kanun dışı işlere karışanların hesap vereceğini söyledi, kanunsuz emirlere uyulmaması çağrısı yaptı. Ülkenin birikimini çarçur edenlerin, vatandaşın cebindekine el uzatanların hesap vereceğini ilan etti. Hellalleşeceğiz de dedi; 28 Şubatçıların açtığı yaralar ve ikna odalarına sokulan baş kapalı kızlarımızla, Roboski ile Sivas ve Kahramanmaraş mağdurlarıyla, Diyarbakır Hapishanesi mahkumlarıyla, Varlık Vergileri ile inim inim inletilen azınlıklarla, 6-7 Eylül olaylarının mağdurlarıyla, mahkemelerde süründürülen askerlerimiz ve aileleriyle, yurt dışına göç etmiş parlak beyinlerimizle, Ali İsmail Korkmaz’ın ailesi ile Soma ile, darbelerde bir sağdan bir soldan asılan insanlarımızla, Mısra Öz ve Ahmet Kaya ile.

Aslında her şey akan su kadar berrak değil mi? Hakkı olan alacak, suç işleyen hesap verecek. Kılıçdaroğlu’nun her hareketi hakkı aranacak olanla hesap verecek olanı görünür kılan bir rol oynuyor. Hellalleşme ise, bu ülkenin kendi vatandaşlarına olan borcudur zaten.

Genel Seçim Kilidin Anahtarıdır

Kılıçdaroğlu’nun son süreçteki misyonu can çekişen asma kilit rejiminin gidişini hızlandırmak; kilitsiz, yasaksız, demokratik ve özgür bir ülkenin kapılarını zorlamak. Kilidin kapısını genel seçim açacak. Şimdi hiçbir sataşmaya kulak asmadan, tahriklere kapılmadan; son derece kararlı bir şekilde en erken seçimi istemek ve aydınlık kapıları açacak olanı takip etmek hepimizin görevi.

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabıİç giyimMayoÇorapFantezi giyimİç çamaşır takımlarıSütyenGecelikPijama takımıGece elbisesiPlaj giyimGiyimBüyük bedenTesettürEtekTrenckottarz eşofman takımları bayanMontGömlekPantolonT-shirtSweatshirtKırmızı elbiselerCeket