ÜST REKLAM

logo

reklam
06 Şubat 2017

KANUNCU, BU YIL DA SAÇINI KAZITTI

Duyarlılığıyla takdir toplayan

İlimizde görev yapan İlçemiz damadı Uzman Doktor Serdal Kanuncu, kanserle mücadeleye dikkat çekmek için geçtiğimiz yıllarda başlattığı kampanyayı geleneksel hale getirerek bu yıl da saçlarını kazıttı ve Kanser Hastaları ile empati kurma çağrısı yaptı.

Sosyal paylaşım sitelerinde saçlarını kazıttığı videoyu paylaşan Dr. Serdal Kanuncu, “Kanser hastalığına dikkat çekmek için özellikle, yaz aylarında yapılan kas hastaları için yapılan eylemlerin aksine kışın saç kestirme yani saç kazıtma eyleminde bulundum. Sağlık çalışanları olarak özellikle kanser hastalarının yanında olduğumuzu hissettirmek adına, yalnız olmadıklarını belirtmek adına ‘kanser hastaları yalnız değilsiniz’ adı altında paylaşımlarda bulunduk” dedi.

Bu çalışmayı kanser hastaları ile empati kurmak için başlattıklarını ifade eden Dr. Serdal Kanuncu, “bu empati çalışmasını kanser hastaları ve yakınları için başlattım. Çünkü, geçirdikleri bu travmatik süreç onları biraz daha mutsuz edebiliyor, yalnızlaştırıyor, toplumda öteki hale getirebiliyor. Bir hekim olarak böyle bir çalışma yapmak istedim. Umarım bir nebzede olsa Türkiye’de ve dünyada yaşayan kanser hastalarının yanında olduğumuzu göstermişizdir” şeklinde konuştu.

Hazırladığı videonun oldukça ilgi gördüğünü belirten Dr. Kanuncu, “görüntülerde bu konuya ilgi duyan başta kendi meslektaşlarımı ve halkımızı davet etmiştim. Yavaş yavaş benim gibi saç kazıtanlar oldukça arttı. Kanser hastalığı duyarlılık gösterilmesi gereken bir konu çünkü hastalık yaygın bir şekilde artmaya başladı” dedi.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

 

 

Share
719 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?