ÜST REKLAM

logo

reklam
28 Eylül 2017

KANTİNLER DENETLEDİ

Samandağ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, 2017 – 2018 eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte öğrencilerin sağlıklı gıdalar tüketmesini sağlamak amacıyla okul kantinleri denetlendi.

Samandağ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, 2017 – 2018 eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte öğrencilerin sağlıklı gıdalar tüketmesini sağlamak amacıyla okul kantinlerini denetlendi. Zabıta ekipleri, ilçe genelindeki ilkokul, ortaokul ve liselerin kantinlerine giderek, satışa sunulan gıda malzemeleri ve içeceklerin kontrolleri ile hijyen denetimi yapıldı. Gıda ürünleri ve içeceklerin son tüketim tarihini kontrol eden zabıta ekipleri, kantin işletmecilerinin ruhsat ve evraklarını kontrol ederek onlara bilgilendirme yapıldı. Okul yöneticileri ile kantin işletmecilerine yapmaları gereken hususları anlatan zabıta ekipleri, amaçlarının öğrencilerin sağlıklı ürünler satın almaları olduğunu ifade etti.

Denetimler ile ilgili açıklamalarda bulunan kantin işletmecileri ve okul yöneticileri de, denetimlerin gerekli olduğunu, bu nedenle görevini en iyi şekilde yerine getiren Samandağ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerine teşekkür etti.

Haber Merkezi

Share
431 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?