“KAN ALMA MERKEZİ KURULMASINA ÖNCÜLÜK EDİN” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“KAN ALMA MERKEZİ KURULMASINA ÖNCÜLÜK EDİN”

Bu haber 26 Ocak 2022 - 10:41 'de eklendi ve 221 kez görüntülendi.

İlçemiz ilk İnşaat Mühendislerinden Abdullah Cabaroğulları, Kan Alma Merkezine Yer Önerisi bulunarak, İlçemiz Kaymakamına seslendi.Kızılay Kan Alma Merkezine yer talebinde bulundu. Mühendis Cabaroğulları, Eski Jandarma Karakolu yerinin Kızılay Kan Alma Merkezi kuruluşu için uygun bir yer olabileceğine işaret etti.

Mühendis Cabaroğulları, gazetemiz aracılığıyla seslendiği çağrısında; “KAYMAKAMLIK MAKAMINA SAMANDAĞ

Sayın Kaymakamım;

İlçemizde sosyal medya paylaşımlarının önemli bir bölümünü “Acil Kan” ihtiyaçları oluşturmaktadır. Ne yazık ki yüz bin nüfusu aşkın bu ilçede bu acil ihtiyacı karşılayacak bir merkez bulunmamaktadır.

Bu ihtiyaç her ne kadar kimi vakit belediye yönetimine bildirilmiş olsa da belediye yönetimi bu bildirimleri nedense ciddiye almamış ve bu güne kadar bu ihtiyacın giderilmesi için herhangi bir adım atmamıştır.

Takdir edersiniz ki; bu çağda halk için böylesine önemli bir ihtiyaç tesadüflere, yakın dost akrabaların insafına bırakılmayacak kadar önemlidir.

Sayın Kaymakamımız sizlerden istirhamım; Kızılay Genel Merkeziyle iletişime geçip, ilçeye kan alım merkezin kurulması için gereken işlemlerin yapılmasına öncülük etmenizdir.

İlçemiz merkezinde atıl durumda olan Eski Jandarma Karakolu yeri yapılacak bu hizmet için uygun bir yer konumundadır.

Böylesi bir hizmet kutsal bir hizmet olup bu ilçeye yapacağınız en büyük hayırlardan biri olacaktır.

Vesile olacağınız bu yerinin adınızla müsemma olması da belediye yönetimine önerimdir.

Gereken duyarlılığı gösterip bu hizmeti ilçe halkına kazandıracağınıza inancım sonsuzdur. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim”dedi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı