ÜST REKLAM

logo

reklam

KAMUYA, KAMU YARARINA DAVA MI?

  

 İlk duruşma bugün, 11.30’da…

Tekebaşı Mahallesi sakinleri ve gençleri, yaşadıkları yol sorununa dikkat çekmek için Tekebaşı Mahallesi’nde çok amaçlı salonda toplanmak istedi. Çok amaçlı salonun kitli olduğunu gören kitle Tekebaşı’ndan başlayan ve Samandağ Belediyesi bahçesinde son bulan bir protesto yürüyüşü düzenlemişlerdi. 29 Şubat 2016 tarihinde yürüyüş ve basın açıklamasıyla yerel yönetimi protesto eden 21 kişiye ve açıklamayı takip eden gazeteciye iki yıl sonra Samandağ Asliye Ceza Mahkemesi tarafından “Kanuna aykırı toplantı, gösteri yürüyüşleri düzenlemek ve katılmak” gerekçesi ile dava açıldı. Belediye bahçesinde, Belediye Başkanı ve Belediye Yönetimi ile görüşmek ve yol sorununun neden giderilmediği ve ne zaman çözüleceğini öğrenmek isteyen Tekebaşı halkı konu ile ilgili kendilerine muhatap bulamamış, Samandağ Belediyesi yönetimi ve Başkanı Mithat Nehir, halkın önüne çıkmamıştı. Tekebaşı halkı bugün hâkim karşısına çıkıyor.

Tekebaşı halkının amacı insanların, toz toprak, çamur içinde kalmasına neden olan, Belediye Yönetimini uyarmaktı. Bu durum göz ardı mı edildi?

Duruşma il ilgili vatandaşlar, ‘kamu demek, bir ülkedeki halkın bütünü demektir. O zaman nasıl oluyor da kamuya hatta ve hatta bir karşılık ödemeden alması gerekenleri almadığı için tepki gösteren bir kamuya, kamu davası açılır. Kamuya karşı kamu davası açılır mı?’ dediler.

Bugün 11.30’da görülmesi beklenen duruşmada 22 kişi hâkim karşısına çıkarılacaklar.

Haber: Ümit  Sağaltıcı

Foto: Haber Merkezi

 

Share
498 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?