“KAMU MALI, KAMUYA İADE EDİLSİN” - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

“KAMU MALI, KAMUYA İADE EDİLSİN”

Bu haber 18 Mayıs 2020 - 16:52 'de eklendi ve 676 kez görüntülendi.

İlçemizde ihracat sektörü ile ilgilenen bir dönem Samandağ’ında meclis üyeliği yapan Nebil Şat Ebu Haşim, Samandağ Hükümet Konağı’nın yakın bir zamanda açık arttırmayla satışa çıkarılacağını ifade ederek yapılacak yer değişikliğiyle beraber ilçemizin kangrenleşmiş sorunu olan trafik sorununu çözüme kavuşturulabileceğine dikkat çekti.

Konu üzerine Hatay Valisi Rahmi Doğan’a seslenen Şat; “Sayın Valim, aldığımız duyumlara göre Samandağ Hükümet Konağının yeri yakın bir tarihte açık artırmayla satışa çıkacaktır.

Takdir ederseniz bu yeri alacak olanlar sonuçta sermaye sınıfı-mütahitler olacaktır.

İlçe merkezimiz bu haliyle beton yapılaşmalarla dolu ve insanlarımız nefes alamayacak bir durumdadır. Hükümet konağı yerinin satılmasıyla beraber orada oturtulacak bina ile ilçe merkezimiz sıkışan araç trafiği ve beton kütlerle bir karasabanı andıran nefesiz bir merkez olacağı gerçeği ortadadır.

Sayın Valim, Samandağ halkı olarak sizden talebimiz ilçemizin daha yaşanılır ve torunlarımızın nefes alacağı alanların yaratılması ve bu parkın oluşumu noktasında öncülük yapmanızı rica ediyoruz.

Kamu malının tekrardan kamuya, yani halka devredilmesi sosyal devletin asli görevi olması bilinci ile Samandağ halkına bu hizmeti sunma noktasında sizi taraf olmaya davet ediyoruz.

Hatay Milletvekillerine;

AKP: Bayram Türkoğlu, Hüseyin Yayman, Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, Sabahat Özgürsoy Çelik, MHP: Lütfü Kaşıkçı, CHP: Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin, Serkan Topal, İsmet Tokdemir

TİP: Barış Atay Samandağ halkının bu talebini karşılamak için bakanlıklarda

Bizim sesimiz olmaya sizleri davet ediyoruz.

Samandağ’ındaki Kaymakamlık ve Samandağ Belediyesi başta olmak üzere tüm siyasi partileri, mesleki kuruluşları, Sivil toplum örgütleri, Demokratik kitle örgütlerini göreve davet ediyoruz.

Samandağ Hepimizin” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı