ÜST REKLAM

logo

reklam

KAMP SONA ERDİ

Türkiye Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu ve yönetim kurulu üyeleri tarafından geçtiğimiz hafta içerisinde Bodrum-Gümbet’te düzenlen 14.Talasemi Gençlik ve Eğitim Kampı sona erdi.

Genel Başkan Burhan Kerimoğlu organizasyonla ilgili şu bilgilere yer verdi; federasyon tarafından bu yıl 17-22 Eylül 2017 tarihleri arasında Bodrum’da 14.düzenlenen Talasemi Gençlik ve Eğitim Kampı Bodrum-Gümbet bölgesi Parkım Ayaz Hotelde beş gece, altı gündüz olmak üzere gerçekleştirildi.

Talasemi Federasyonu olarak bu programa Mayıs ayından bu yana hazırlandıklarını hasta, hasta ailelerine, dernek yöneticilerine ve sağlık çalışanlarına kendi bütçe imkânları ölçüsünde unutulmaz bir kamp ve eğitim fırsatı imkânı sunduklarını dile getiren Kerimoğlu, bunu başarmanın mutluluğunu yaşadığımızı belirtmek isterim. Federasyon olarak düzenlenen kampa ülkemizden Hatay, Adana, İzmir, Ankara, Gaziantep, Mersin, Muğla, Konya, Bursa, Çanakkale, Manisa illeri olmak üzere yaklaşık doksan katılımcının yanı sıra, yurtdışından KKTC’den de hasta, hasta ailesi ve dernek temsilcisi  katılım  göstermiştir.

Genel Başkan Kerimoğlu, katılımcıların birinci gün itibariyle otele ulaşım, konaklama işlemleri tamamlanarak, yerleşmeleri sağlanmıştır. Diğer günlerde ise Bodrum’un tarihi, doğal, kültürel ve turistik yerlerinin gezilmesinin yanı sıra, eğitim toplantısı ve diğer günlerde jeep safari, aquapark, yat turu, diğer gece etkinliklerinin yanı sıra havuz başı programlarla hasta ve hasta ailelerinin moral dolu dakikalar ve zaman geçirmeleri sağlanmıştır. Bu kampta özellikle genç yaştaki hastaların sayısında ki katılımın fazla oluşu da dikkatlerden kaçmamıştır. Moral ve motivasyonlarını en üst seviyelere çıkaran katılımcılar her şey dâhil sistemde otel imkânlarından gönüllerince faydalanarak ve hizmet adına deniz, havuz ve güneşin de eklenmesiyle tatilin tadını doyasıya çıkardılar.

Başkan Kerimoğlu ve yönetim kurulu üyeleri tarafından programların tamamlanmasından sonra katılımcılar adına hazırlanan katılım belgeleri kişilere törenle takdim ederek, katılımcılara teşekkür edildi.

Haber:Ali Doğru

Share
410 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?