ÜST REKLAM

logo

reklam

KAMACI’DAN, YETKİLİLER ÖNÜNDE CEVAP VER ÇAĞRISI

 

Selim KAMACI, Samandağ Belediye Başkanının gerçeği yansıtan bir açıklama ile halkın şüphelerini gidermesi gerektiğini vurguladı. Gazetemize konuşan KAMACI, Belediye Başkanına çağrıda bulunarak halkın şüphelerini ortadan kaldıracak sorulara yetkililer önünde cevap vermesi gerektiğin belirtti.

 Kamacı açıklamasında, “Mithat NEHİR; Kendisini bu makama seçen halk ile halka verdiği şeffaflık sözü ve mensubu olduğu partiye karşı olan sorumluluğu gereği doğrultusunda ayrıca Devletin yargısı ve yetkilileri önünde Samandağ halkının, merak ettiği şüphe ile yorumladığı muğlak olan iddiaları açıklamalıdır.

Değerli Samandağ Halkı 8 yıl önce İlçemizde gerçekleşen yerel seçimleri hatırlayacaksanız.

O günlerde Belediyeyi bugün olduğu gibi yine CHP yönetiyordu.

Aralarında Mithat NEHİR.,eşi ve akrabalarının da olduğu kendilerini sosyalist,devrimci,dürüst,halkı seven olarak ifade eden,fakirden halktan yana tavır alacağını vaad eden şeffaf ve  halka açık belediye yönetimi vaad eden Samandağ’ını ileriye taşıyacağını vaad eden bir platform kuruldu.

Dönemin CHP’li Belediyesini yerden yere vuran, suçlayan, açıklamalar ve propagandalar her gün gündemde idi.

CHP’yi düzenin partisi olmak halkın parasını çalmak, Rüşvet almak, halkı kandırmak, hizmet üretememek ile suçlayıp duruyorlardı.

Seçim zamanı geldiğinde platformun adayı Hülya NEHİR idi. Malum sebeplerden dolayı olamadı, o zaman eşi Mithat NEHİR aday olsun istendi…(Buraya çok dikkat edin)

Mithat NEHİR Platform Üyelerine şunları söyledi: Ben ve kardeşlerim piyasaya borçluyuz. Borcumuzu ödeyemiyoruz. Ayrıca; seçim masraflarına katkı sunamam,halk kardeşlerimin borçları yüzünden bize oy vermez diyerek geri çekiliyor.

Platform Mithat NEHİR ve kardeşlerinin borçlarını ödemek ve seçim masraflarını karşılamak üzere aralarında para toplayıp bütçe yapıyor ve seçime giriliyor.

O günlerde Halk verilen sözlere ve vaatlere güvenerek NEHİR ve ekibini Belediye Yönetimine seçiyor.

Sonrasın da Mithat NEHİR bütün platform üyelerini ve fikirlerini dışlayarak geriye kendisi, akrabaları ve yandaşlarını bırakmak sureti ile Samandağ’ını satmak sureti ile talan etmeye yönelik yönetme anlayışını tesis ederek icraatlarına devam ediyor.

CHP düzenin partisidir. Ben CHP’li değilim. Atatürkçü hiç değilim diyen şahıs 2014 seçimleri geldiğinde Samandağ halkı CHP’ye amiyane bir şekilde oy veriyor CHP’ye oluk oluk oylar akıyor. Başka partiden seçilmem imkansız neden bu fırsatı değerlendirmeyeyim diyerek CHP den aday olabilmeye yönelik entrikalar sürecinde harcanan paralar dahil olmak üzere ayrıca daha sonrada seçim kampanyasında da bol bol harcanan nereden geldiği açıklanmayan milyonlarca lira harcayarak tekrar seçildi sonrası malumunuz.

Sayın Başkan, Belediye yönetim anlayışınız ve aldığınız kararlar, yaptığınız icraatlar, yapılan harcamalar, yaptığınız satışlar peşkeşler, hayali hizmetler, kabarık faturalandırmalar hizmet vakfı muamması çöp toplama ihaleleri, doğrudan alım ödemeleri vs.gibi konular ile ilgili size yönlendirilen sorular ve suçlamalara aldırış etmediniz. Halkı kaale almadınız.

Dolayısı ile bu umursanmazlığınız halkın şüphelerini arttırmış ve başka düşüncelere yönlendirmiş bulunmaktadır.

Bu sebeplerle halkın şüphelerini ortadan kaldıracak sorulara yetkililer önünde cevap vermeniz gerektiği düşüncesindeyiz.

Belediyeyi yönetme anlayışınız ile ilgili olan sorularımız ile yanlış bulduğumuz icraatları eleştirme haklarımızı baki bırakmak kaydı ile sizleri bu makama seçen halka karşı olan sorumluluğunuza istinaden ayrıca Devletin yetkili makamları ve yargıya karşı olan sorumluluğunuz doğrultusunda cevaplamanızı beklediğimiz

SORULARIMIZI SORUYORUZ:

1: Belediye başkanı seçildikten sonra akrabalarınız ile birlikte artan mal varlığınız ile ilgili iddialara istinaden Siz ve eşiniz olarak kardeşleriniz, kayınbiraderleriniz, dayılarınız, amcalarınız ve yakınlarınız Türkiye ve Yurtdışı dahil olmak üzere mal varlığınızı yargı ve halk önünde açıklayarak halkta oluşan şüpheleri aydınlatma yolunu açacak mısınız?

2: Çok rahat bir şekilde sizden aldığı cesaret ile nüfuzunuzu da kullanarak Belediye’nin bütün imkanlarını kullanmak sureti ile karşılığını alarak iş takibi yapan, çözülemeyen işleri çözen, bina ruhsatı dağıtan kanun dışı bina yapımına sizden izin çıkaran kişilere özel kat artırımı yapan Büyükşehir statüsünden dolayı ve seçimlerden önce yoğun bir şekilde henüz olmayan binalara ruhsat ve kat irtifakları yapan? Sizden daha fazla yetkili eşinizin amcası Mühendis Sabahattin RENCÜZ’ün  malına mal kattığı, İlçeyi haraca bağladığı iddialarına istinaden kendisi  ve ailesi ile birlikte son 8 yıl içerisindeki banka hesapları, yurt dışı ve muhtelif illerde elde ettiği mal varlığını açıklayabilecek midir? Birçok yerde olduğu gibi Arsuz’da satın aldığı villayı bir yakınına tapulama gereksinimini neden duymaktadır?

3: Kardeşleriniz ile kayın biraderlerinizin kısa bir sürede yurt içi ve bilhusus yurt dışında İş yerleri ve fabrika sahibi oldukları, gayrimenkuller satın aldıkları ve sizin onlarla ortak olduğunuz iddiaları ne kadar doğrudur?

4: Kayın Babanız ve kayın annenizin banka hareketleri ve mal varlıklarını açıklasınlar, Zira yakın bir zamanda kayın annenizin bir bankalardan azımsanmayacak kadar para çektiği yönünde ki haberler çok yaygın. Ayrıca Zamanlamanın gayrimenkul satışlarınıza yakın bir tarihe denk gelmesi ile ilgili halk şüphe içinde siz ne düşünüyorsunuz?

5: Kayın biraderinizin son 8 yıl içerisindeki hesap hareketleri ile mal varlığını açıklayarak halkın şüphelerini ortadan kaldırmalıdır. Zira ilgili kişi Belediye yönetiminin üst aklı ve sizin özel kasanız olarak değerlendirilmektedir. Kendisi de Üst akıl olduğunu sanal ortamda yaptığı tartışmalarda da teyit etmektedir.

Ayrıca; ilgili kişinin aynı zamanda resmiyette babasının  sahibi olduğu ancak kendisinin yönettiği matbaa ve diğer iş yerlerinden Belediye adına kesilen faturaların ne karşılığında verildiği ve neden bu kadar kabarık oldukları ile ilgili açıklama yapılmalıdır. Ayrıca; sahibi olduğu eczanenin ilaç alım satım sirkülasyonunu açıklayarak halkın şüphelerini ortadan kaldırmalıdır.

6: 8 yıl içerisinde sizinle çalışan Fen İşleri Müdürleri ve diğer yetkili kişilerin yetki ve nüfuzlarını kullanarak çok kısa bir sürede elde ettikleri mal varlıkları ve para hareketlerini halka izah etmeyi düşünüyor musunuz?

7: Sadece 2016 yılı dahilinde tahakkuk İller Bankası, satışlar, kredi, tapu iptallerinden elde edilen ve diğer gelirlerden Belediye bütçesine ve kasasına giren meblağın ne kadar olduğunu açıklamayı düşünüyor musunuz?

Zira halk arasında dolaşan söylentiler sadece 2016 yılı için 70 milyon (trilyon) olduğu yönünde. Siz ise basın yolu ile yaptığınız açıklamalarda paralanmadığınızı izah ediyorsunuz.

Gerçeği yansıtan bir açıklama ile halkın merakını ve şüphelerini gidermelisiniz” dedi.

Haber-foto:Ümit sağaltıcı

 

 

 

Share
656 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?