ÜST REKLAM

logo

reklam
05 Eylül 2017

KAMACI’DAN, SERT UYARI !

 

“YANLIŞ HESAP SAMANDAĞ HALKINDAN DÖNER”

Samandağ Ziraat Odası Başkanı Selim KAMACI; ‘Bu zihniyet ALİ DİBO’dur. ALİ DİBO….’

Samandağ Ziraat Odası Başkanı Selim KAMACI, dün basın büromuza yollaığı yazılı açıklamada Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir ve HRT’ye yüklendi. Başkan Nehir’in HRT kanalında tek fikir, tek çözüm ile ekrana çıktığını vurgulayan açıklamasında Oda Başkanı Kamacı, HRT’nin belediye bütçesinden beslendiğini iddia etti.  

CHP’nin 2014 yılında yaptığı aday seçiminin hata olduğunu beyan eden konuşmasında Samandağ Ziraat Odası Başkanı Selim KAMACI, “bu hatadan mütevellid olarak hasbel kader Samandağ Belediye Başkanlığını yürüten Mithat NEHİR, her istediğinde kendisinden taraf yayın yapan, Belediye bütçesinden beslediği HRT kanalını yanına konumlandırarak her daim olduğu gibi faşizmini ortaya sermekten çekinmemektedir.

Mithat NEHİR fikirlerini, harcamalarını, icraatlarını tek taraf olarak, tartıştırmadan yandaş besleme kanallarda ve gazetelerde anlatarak kabul ettirmeye çalışmaktadır.

En son icraatı olarak HRT kanalında tek fikir, tek çözüm ile ekrana çıkarak; yorum, soru, tartışma, telefon bağlantısı kabul edilmeden değerlendirdiği; ilçemizin en önemli gündemi olma özelliğini koruyan eski vergi dairesi eski balıkçı çarşısı olarak bilinen yerin kent alanı ve parka eklenmesini talep eden taraf olan ve bu yönde eylem ve mücadelesini sürdüren Nefes Almak İstiyorum İnsiyatifini boşa düşürebilmek, esnaf ile karşı karşıya getirebilmek ve esnaf ile kavga ettirerek toplumsal barışımızı bozmaya yönelik çıkışlarına şahit olmaktayız.

Mithat NEHİR Belediye Başkanı sıfatı ile İNSİYATİF adına (insiyatifin söylemleriymiş gibi) asılsız iddialar, asılsız söylentiler asılsız talepler ile birlikte kendisi ile danışmalarının pişirdiği senaryoları HRT kanalı vasıtası ile allandıra bulandıra, süsleye,püsleye, cazibesini arttıra arttıra yayınlatarak,halkı yanıltma,halk ile alay etme,cüretini ortaya sermiş bulunmaktadır.

Ancak ve Ancak Belediye Başkanı tarafından hayal edilen hesaplar, Samandağ Halkının bilinci ve öngörüsüne uymaz ayrıca, yanlış hesap Samandağ halkından döner …

Halk tarafından desteklenen Nefes almak istiyorum insiyatifinin halk adına İlçemizin geleceği adına KENT ALANI ve PARK istiyoruz çıkışı ile birlikte Mithat NEHİR ve şurekalarının, rüyaları kabusa,hayalleri boşa dönüştü

Zira; söz konusu yerin ilk projesi 7 katlı AVM düşünülmüş ve o yönde proje hazırlatılmış idi. Binanın bitimi ile birlikte 12 milyon dolar RANT sağlayacaklarının hesapları ile keyif çatılıyordu.

Yani anlayacağınız ALİ DİBO’nun sahte solcular üzerinden Samandağ versiyonu uygulamaya girmiş vaziyetteydi.

Ali DİBO şillesi 12 milyon doları kaybetmenin telaşı ve acısı ile bu manada deşifre  olmalarını verdiği panik,söz konusu yer ile ilgili olarak alelacele bir karar ve yeni bir proje ile 3 kata düşürülerek bu sefer 6 milyon dolar rantı bir an önce elde etmenin yollarını açma telaşı ile hata üstüne hata yapmaya başladılar.

Değerli Samandağ Halkı:

Mithat NEHİR’in hak etmediği halde elde ettiği mevkinin sarhoşluğu ve zehirlenmesinden mütevellid olarak ilçede her istediğini yapabileceğini, İlçenin kasası gayrimenkulleri ve insanları dahi kendisine aitmiş gibi davranmaya devam etmektedir.

Bunlar yetmiyor gibi dar bilgi ve öngörüsü ile rantçı, müteahhit ve emlakçı zihniyetler doğrultusunda asılsız senaryolar üreterek halkın aklı ile alay etme dalga geçmeye yeltenmekten vazgeçmemektedir.

Değerli Esnaf Kardeşlerim;

Belediye Başkanının her fırsatta İnsiyatifin bu şekilde açıklama ve talebi var gibi ortaya sürdüğü balıkçı çarşısındaki mevcut hisselerinizi bağışlamanızı, hibe etmenizi veya oradan zarar ile ayrılmanızı başından beri istemedik ve halen bugün katiyen ve asla istememekteyiz.

Belediye Başkanı bu konuda sizi yanıltmaktadır.

Bilakis size daha fazla faydalı olabilecek tarafta durmaktayız. Yeterki bizleri anlamaya çalışın.

Orada mevcut olan dükkanlarınızı geleneksel, estetik kadim mimarı yapı doğrultusunda yapılmasını ve daha fazla metre kare alana çıkarılarak sizlere teslim edilmesini öneriyoruz.

Ayrıca orada belediye ve devlete ait olan hisselerin sizin hisselerinizle olan ortaklığının ayrılarak kamu hizmetine ayrılmasını isteyerek sizin ve hisselerinizin bağımsız olmasını sağlıyoruz.

Bunun akabinde dükkanlarınızın alanı fiyatı, kıymeti, kirası, kat kat artmış olmaktadır.

Samandağ halkı da kent alanı ve park alanının genişlemesi ile birlikte İlçemizin amfi tiyatro kazanmasından dolayı memnun olacaktır.

Bu uygulama ve imalatlardan memnun olmayacak olanlar sizlerin payları ve tapularınız ile kamuya ait alanlardan rant devşirmeye çalışan ALİ DİBO zihniyetinde olanlardır.

Bu zihniyet elinde bulundurduğu ve altında ezildiği makamı kullanarak kafanızı karıştıran zihniyettir.                                                                                                  

Bu zihniyet Halkın gelir düzeyini ve Halkın refahını yükseltmek yerine halkın cebindeki parayı nasıl alabilirim planları doğrultusunda icraat yapan zihniyettir.

Bu zihniyet Belediyenin imkanlarını kullanmak sureti ile kendilerinin ve akrabalarının servetlerine servet katabilmek için uğraş veren bir zihniyettir.

Bu zihniyet çarşı merkezini ve etrafındaki mahallelerde yaşayan insanları imar ve yapılaşmalar ile daraltarak, Çarşı merkezini işlevsiz hale getirmek sureti ile içlerinde besledikleri kin, nefret ve intikam duygularını kusan bir zihniyettir.

Bu zihniyet çarşı merkezini kendileri ve akrabalarının gayri menkullerinin kain olduğu yere taşımak gayreti ve uğraşı içersinde olan bir zihniyettir.

Bu zihniyet ALİ DİBO’dur. ALİ DİBO….” dedi.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

Share
463 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?