KAMACI'DAN, SAVAŞ'A SERT ÇIKIŞ | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

SAĞLIKLI YAŞAM

Gündem, Yerel

KAMACI’DAN, SAVAŞ’A SERT ÇIKIŞ

Bu haber 05 Aralık 2016 - 10:40 'de eklendi ve 35 kez görüntülendi.

lutfu-savas-igc3selim-k-290x300

KAMACI’DAN, SAVAŞ’A SERT ÇIKIŞ

Selim KAMACI, 24 Kasım 2016 günü yerel gazetelerde yayınlanan bir haber üzerine basın açıklaması yaptı. Basına verdiği açıklamada kamacı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanına gönderme yaparak, ‘Sayın Lütfü SAVAŞ Sizin tespit ettiğiniz üzere Samandağ İlçesi, yerel ve merkezi yöneticiler tarafından yıllardır ihmal edilmiştir’ dedi. 

KAMACI Açıklamasında; “Değerli Samandağ Halkı

24 Kasım 2016 günü yerel gazetelerde şöyle bir haber yayınlandı.

H.B.B.Başkanı Sayın Lütfü SAVAŞ İlçemizde bulunan ve kendileri tarafından İngiliz Okulu olarak sanılan veya kendilerine bu şekilde yutturulan ve 2 trilyon yüzmilyar TL(750000$ tekabül ediyordu)satın alınan taş binanın restorasyon çalışmalarının başlayacağı yönünde açıklamaları iftihar ile  yapmıştır.

Bu vesile ile halkımızı ve Sayın Başkanı doğru yönde aydınlatma gereği duymaktayız.

1-Sayın Başkan bahsettiğiniz o bina İngiliz Okulu Binası değildir.O zamanlar da pansiyon olarak kullanılan normal bir binadır.

2-Sayın Başkan bahsi geçen binayı 2,100.000(750000$)bedel karşılığında satın almanız için her kim sizi ikna etmiş ise sizleri kendi çıkarları doğrultusunda yanıltmış veya siz bilerek yanılmışsınızdır.

Zira o bina ödediğiniz meblağı  hiçbir zaman etmez.Halkın parasını çarçur etmişsiniz.

3-O bina tarihi olarak ad edilemez her ne kadar sit alanı olarak ilan edilmişse de geçmişi eskiye dayanmamaktadır.

4-Sayın Başkan: Samandağ’ında tarihi varlıkları sıralar isek o binaya gelene kadar tarihi geçmişi 42 bin yıldan başlayarak manevi değeri, turizm getirisi, bilimsel özelliği çok daha fazla olan ve gün yüzüne çıkmaya tanıtılmaya hasret yerlerimiz çoktur.

5-Sömürgeci İngilizlerin tarihi varlıklarının korunması yönünde öncelikleriniz var ise ve bu yönde harcayacak paranız çok ise siz bilirsiniz harcayın

Ancak ve ancak Samandağ’ının daha fazla önem taşıyan ve halen çözümlenememiş yaşam ile alakalı sorunları varken trilyonlar harcayarak ev restorasyonu yapmanız abes ve art niyet olarak okunabilir.

Değerli Samandağ halkı, sizlerle geleceğinizi ilgilendiren bir kıyaslama yapalım:

1-BİR YANDA: Sizlere mal edilecek ve sizlere hizmet edilmiş olarak hanenize yazılacak maliyeti tahmini 3 trilyon lirayı bulabilecek restorasyon edilmiş eski bir İngiliz pansiyonu

DİĞER YANDA Ticaret erbabımızın iş kurabileceği imalata yönelik fabrikalar kurabileceği

Ayrıca Ürettiğimiz tarım ürünlerimizi işleyerek veya depolayarak katma değer kazandırabilecek işletmeleri kurabileceğimiz

Örnek:Meyve suyu konsantre tesisi soğuk hava depoları, sebze meyve kurutma tesisleri, paketleme tesisleri,balık işleme tesisi,,et ve süt işleme tesisleri,yağ üretim tesisleri ,orman ürünlerini işleme tesisleri,tıbbi aromatik bikri işleme tesisi gibi istihdam ve katma değer sağlayabilecek işletmeleri kurabileceğimiz sanayi bölgesini mi tercih ederdiniz.

2-Değerli Samandağ Halkı

BİR YANDA Yukarıda bahsettiğimiz pansiyonun restore edilip (Her ne kadar halka açık olacağını söyleselerde)Belediye Başkanlarının ve yakınlarının özel hizmetine girecek yapıyı mı tercih edersiniz

DİĞER YANDA musluklarınızdan akacak temiz içilebilir suyun akmasını mı tercih ederdiniz

(Sayın Başkan Samandağ’ında mecburen sadece temizliğe kullandığımız asbestli, paslı çamurlu sular akmıyor halk gece gündüz su nöbeti tutuyor.)

3-Değerli Samandağ Halkı BİR YANDA sömürgeci İngiliz tarihi değerlerinin korunması adı altında restorasyon edilecek olan pansiyon

DİĞER YANDA Samandağ turizminin gelişmesi İlçemizin tanıtımı ve ileriye yönelik planlama ve yatırımların yapılması hangisi sizler için geleceğiniz için önem arz etmektedir.

Takdiri Samandağ Halkına bırakıyoruz.

Sayın Başkan :

a-Samandağ’ında mecburen sadece temizliğe kullanabildiğimiz asbestli,paslı sularımız akmıyor

b-Diğer kentler gibi musluğumuzdan su içmek istiyoruz. (Zira İçme suyuna harcadığımız paradan bıktık.)

c-Kanalizasyon şebekemiz yetersiz kışın sürekli taşmakta yazın koku yapmaktadır.

d-Çiftçilerimizin sulama yaptıkları kanallara tuzlu su karışmakta topraklarımızın bir bölümü aşırı derecede tuzlandı

e- Yollarımız dalgalı deniz misali dalga dalga ve çukurlu tamir ister bir çok yolumuz asfalt ister.

f-Çocuklarımızın oyun oynayabilecekleri nefes alabilecekleri yeterli oyun alanları yok.

g-Yaş meyve sebze halimiz yok

ğ-İlçe Belediyesinin yanlış politikaları yüzünden bina yapımı ve stoklarından boğulmuş durumdayız.

h-Muadilimiz diğer İlçeler gibi halkımızın dinlenebileceği nefes alabileceği, spor yapabileceği, yeşil alan ve parklar yok.

ı-Trafik sorunumuz bir türlü çözümlenemedi

Bunlara benzer çözüme kavuşmayan birçok sorun ve sıkıntıları sıralamak mümkündür.

Sayın Lütfü SAVAŞ Sizin tespit ettiğiniz üzere Samandağ İlçesi, yerel ve merkezi yöneticiler tarafından yıllardır ihmal edilmiştir” dedi.

 

afdah.info

voir films