KAMACI’DAN, ‘HIZLI TREN PROJESİNE İLİMİZ DAHİL EDİLSİN’ ÇAĞRISI - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

KAMACI’DAN, ‘HIZLI TREN PROJESİNE İLİMİZ DAHİL EDİLSİN’ ÇAĞRISI

Bu haber 26 Eylül 2020 - 11:16 'de eklendi ve 351 kez görüntülendi.

İlçemizde birçok sosyal vakada aktif olan, Samandağ sevdalısı Selim Kamacı, haber merkezimiz aracılığıyla Cumhurbaşkanı’na Seslendi. Kamacı, Ankara, Adana, Osmaniye, Gaziantep İllerimizi birbirleri ile bağlayacak hızlı tren projesinin ilimizi de kapsaması talebini dile getirdi.

Kamacı çağrısında, “SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ:

Mukademen Alii Makamınız ve şahsiyetlerinize sevgi ve Saygılarımızı sunmanız hususunu kabul etmenizi istirhamı arz ederiz.

Sayın Cumhur Reisimiz:

Hatay şehri Kadim uygarlık ve medeniyetlere ev sahipliği yapmış ve halen yapmakta olan Doğası, Denizi, Kumu, Ormanı, Sanayisi, Ticareti, Tarımı, İhracat faaliyetleri, Tarihi dokusu ve Ören yerleri, İnanç Turizmi, Gastronomi, Turizmi, Sağlık Turizmi, insana olan pozitif bakışı ve medeniyet bilinci ile Ülkemizin ekonomik, kültürel ve sosyal yapısına olumlu katkılar sunan ve gelişmeye yönelik önü açık olan bir ilimizdir.

Hatay Halkının içinde barındırdığı pozitif enerjinin verdiği çalışma azmi, yaratıcılık, yenilikçilik ile zamana uyum sağlayabilme yeteneği gibi vasıflara haiz olmasından kaynaklı Dünya’nın Her Ülkesinde çalışan işletme kuran ve ülkesine döviz girdisi sağlayan bir Hataylıya rastlamak mümkündür.

Sayın Cumhurbaşkanımız:

Hatay halkı son günlerde sizlerin emirleri ve tevcihleri doğrultusunda ulaşımda Ankara, Adana, Osmaniye, Gaziantep İllerimizi birbirleri ile bağlayacak hızlı tren projesinin hayata geçeceği yönünde oluşan gündemden mütevellit heyecanlanmaktadır.

Basiretli, öngörülü Hatay halkı bu projenin Ülkemize, Bölgemize, Ulusumuza fevkalâde olumlu katkılar sunacağına inanmaktadır.

Sayın Cumhurbaşkanımız:

Tarım, Turizm, Tarih, Ticaret ve hoşgörü kenti Hatay’ın inandığı ve desteklediği Bu projede yer almak bu projeye dahil olmak ve bu vesile ile Ülkesine daha fazla katkılar sunmak arzusu ve talebi içindedir.

Alii şahsiyetlerinizden bu projeye ve ulaşım ağına HATAY İlimizi de dahil etmenizi Hatay halkı olarak bizlere bu şansı tanımanızı istirhamı arz eder.

Sevgi ve saygılarımızı sunarız” dedi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı