KAMACI’DAN, 50 YILLIK ÖZLEMİ BİTİRECEK PROJEYE TEŞEKKÜR… - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

KAMACI’DAN, 50 YILLIK ÖZLEMİ BİTİRECEK PROJEYE TEŞEKKÜR…

Bu haber 19 Haziran 2020 - 10:03 'de eklendi ve 358 kez görüntülendi.

Samandağ Ziraat Odası Başkanı Selim Kamacı, Karaçay Barajı ile ilgili görüşlerini ilçemiz vatandaşları ile paylaştı. İlçemiz özelinte tüm mahallelerimizin üreticileri ile hanelerine su akıtacak olan baraj ile ilgili Oda Başkanı Kamacı, ‘Tarımda ve Turizmde istihdamın artmasına, İlçemizin tanınmasına ve Ekonomik, sosyal, kültürel gelişimine olumlu yönde katkılar sağlayacak faydalı bir yatırım olduğu bir realitedir’ dedi.

Bu projenin hayata geçmesine katkısı olan her kese müteşekkiriz…”

Oda Başkanı Kamacı, kamuoyuna seslendiği mesajında “Değerli Samandağ Halkı:

Samandağ çiftçisi arazisini suladığı sulama suyunun ekseriyetini, içine her türlü Atıkların atıldığı ve akıtıldığı toprağı çoraklaştıran, tuz oranlarını arttıran, ürün kalitesini düşüren Asi nehri ile kanallardan olmak üzere, diğer az bir bölümünü güneş ışınlarını görmediğinden dolayı bitkiye faydası azalan Artezyenlerden sağlamak zorunda kalmaktadır.

Çiftçilerimiz sulamada kullandıkları suyu her halükarda, Birlikler üzerinden ve motopomp ile elde etmek zorunda oldukları için sulama suyu maliyetleri yüksek olmaktadır.

Keza Samandağ Halkı 50 yıldan bu yana yerel yöneticilerin ihmali neticesinde bu güne kadar musluklardan akabilen Temiz içme suyundan mahrum bırakılmıştır.

Samandağ Halkı içme suyuna ayrı, sırf temizlik için kullandığı suya ayrı para ödemektedir.

Bunun yanında Samandağ Halkı; Kesintiler ile ara ara akan temizlik suyuna erişebilmek için, depolama ve elektrik masraflarına ayrıca para ödemek zorunda kaldığından dolayı, Türkiye’nin en pahalı ve en kıt elde edilen suyunu idareli kullanmak zorunda bırakılmak sureti ile vatandaşların bu güne kadar yaşam kalitesi ve kolaylığı gasp edilmiştir.

Bu noktada KARAÇAY Barajı; Ülkemize, İlimize ve İlçemize Ekonomik, Sosyal ve Kültürel gelişmeler anlamında olumlu ve önemli katkılar sağlayacak bir yatırımdır.

Zira Yetkili organların Anlattıkları ve Planlandığı gibi, Temiz içme ve temiz sulama suyumuz cazibe akışı ile ilçemize aktarılacağı göz önünde bulundurulursa, içme, Temizlenme ve sulama sularına harcadığımız ek para halkın ve çiftçinin cebinde kalacağı gibi, Halkın temiz ve sağlıklı içme suyuna kavuşması neticesinde yaşam kalitesinin artmasına vesile olacaktır.

Ayrıca temiz sulama suyu kullanılması neticesinde, topraklarımızın korunmasına, daha fazla verim elde etmemize, kaliteli ürün elde etmemize katkılar sağlayacak bir yatırım olduğu bir gerçektir.

Bunlarla birlikte Tarımda ve Turizmde istihdamın artmasına, İlçemizin tanınmasına ve Ekonomik, sosyal, kültürel gelişimine olumlu yönde katkılar sağlayacak faydalı bir yatırım olduğu bir realitedir.

Bu projenin hayata geçmesine katkısı olan her kese müteşekkiriz.

Bu projenin ve yatırımın en kısa bir sürede bitirilmesi ve faaliyete sokulması için özel çaba sarf eden, Sayın Hüseyin YAYMAN Beyefendiye ve Çalışma Arkadaşlarına Emeği geçen Valilerimize ve Kaymakamlarımıza Müteşekkiriz, Minnettarız”dedi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı