KAMACI: SAHİL PROJESİ DEVLETİNDİR… - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA
AdanasporAkhisar BelediyesporAlanyasporAntalyasporBeşiktaşBursasporÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGaziantepsporGençlerbirliğiİstanbul BaşakşehirKardemir KarabüksporKasımpaşaKayserisporKonyasporOsmanlı SporTrabzonspor

KAMACI: SAHİL PROJESİ DEVLETİNDİR…

Bu haber 20 Eylül 2019 - 10:53 'de eklendi ve 259 kez görüntülendi.

İlçemizde birçok konuya duyarlılık göstererek tepkisini ortaya koyan Selim KAMACI, ‘20 yılı aşkın bir süredir. Her toplantıda her platformda savunduğumuz ve dile getirdiğimiz bu proje devlet eli ile Samandağ’ına sunulan bir hediyedir’ dedi.

Kamacı, basın aracılığı ile kamuoyuna seslenirken; “Değerli Samandağ halkı:

Meydan mahallesinden başlayıp Çevlik ve daha sonrası Arsuz yolu ile devam etmesi sağlanacak olan sahil düzenlemesi ile birlikte çevre yolu, Karaçay barajı hastane gibi yatırımlar İlçemize sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda olumlu gelişmeler sağlayacak İlçemizi ileri seviyelere taşıyacak hizmetlerdir.

Bu planlama ve hizmetlere karşı durmak İlçemizin geleceğine darbe vurmak demektir.

Meydan Mahallesinden Arsuz sınırına kadar olan kumsal, sahil ve sonrasında ki araziler devletin hüküm ve tasarrufunda olan binlerce dekar alan kaplayan denize sıfır arazilerdir.

Devlet kendi tasarrufunda bulunan bu arazileri başka amaçlar için kullanabilirdi. Başkalarına kiralayabilirdi veya tahsis edebilirdi.

Ancak; devlet bu arazileri İlçemizin gelişmesi ve ilerlemesi için kullanıma açma iradesi göstermek sureti ile büyüklüğünü ortaya koymayı tercih etmiştir.

Bu noktada bu arazileri Samandağ ilçesinin gelişmesi ilerlemesi için kullanıma açan bu projelerin hayata geçmesi için çaba harcamış ve çaba harcamakta olan yetkililere minnettarız, müteşekkiriz.

Bu minvalde Çevlik- Arsuz yolunun hayata geçirilmesinde ve ödeneğinin aciliyet ile çıkarılmasına vesile olan Sayın VALİMİZE ve sayın vekilimiz Hüseyin YAYMAN beyefendiye sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Aynı minvalde Samandağ sahilinin dünya turizm bölgeleri standartlarına getirebilmek adına gece-gündüz çaba harcamış olan zamanın İlçe Kaymakamımız Sayın Cahit ÇELİK Beyefendiye müteşekkiriz, minnetarız.

Bugün itibarı ile Samandağ sahilinin düzenlenebilmesi için Belediye’ye imkan sağlayan Belediyeye arazi tahsis eden belediye’ye proje öneren sayın Kaymakamımız Murat KÜTÜK Beyefendiye müteşekkiriz, minnetarız.

Değerli Samandağ halkı :

Sahil projesi bugünün projesi değildir.

Sahil projesi Samandağ belediyesinin projesi de değildir.

20 yılı aşkın bir süredir. Her toplantıda her platformda savunduğumuz ve dile getirdiğimiz bu proje devlet eli ile Samandağ’ına sunulan bir hediyedir.

Bizler bu projeyi savunurken, bu projenin hayata geçirilmesi için çaba harcarken vatandaşlarla karşı karşıya kalırken geçmiş belediye başkanı M. Nehir ve şu an belediye başkanı olan Refik Eryılmaz ile bazı vekiller ve siyasiler popülist politikalar yaparak karşı durmuşlardır.

Keza Belediye seçimleri öncesi ve sonrasında çok yakın bir tarihte olmak üzere Belediye başkanı Refik Bey tapuları iptal edilen vatandaşlarla düzenlediği toplantılarda vatandaşları mağdur etmeyeceği yönünde vaatlerde bulunmak sureti ile günü kurtarma politikası izlemiş birisidir.

Değerli Samandağ halkı

Anlaşılacağı üzere Samandağ ilçesi şu ana kadar başkanlık koltuğuna ulaşana kadar yalan vaatlerde bulunan popülist politikalar yapan yandaşlarını, akrabalarını kayıran siyasiler tarafından hizmet görmemiştir. Görmeyecektir.

Devlet Samandağ ilçesi ve halkının Ülkelerine karşı olan sevgilerinin ve bağlılıklarının farkına varmıştır.

Bu vesile ile devlet ihmal ettiği ertelediği hizmetleri yerine getirme çabası ve iradesi içinde Samandağ ilçesine bu tür hizmetleri arttıracaktır.

Bu tür hizmetler için Belediye’nin önünü açacak ve yardımlarını esirgemeyecektir.

Bu noktada belediye bu tür hizmetleri yatırımları sahiplenerek halkı yanıltmak yerine İlçemize ve halkımıza karşı böyle teveccühlerde bulunmakta olan seçilmiş kişiler, kamu kurumları devlet kurumlarına teşekkürlerimizi iletmek,

Bu hizmetlerin devamı açısından ve HAK’ın yerini bulması adına vaciptir. Bizlere de bu yakışır” dedi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

PUAN DURUMU
Süper Lig
# TAKIMLAR O AV P
PTT 1.Lig
# TAKIMLAR O AV P
LİG FİKSTÜRÜ
Süper Lig
PTT 1.Lig