ÜST REKLAM

logo

reklam
02 Haziran 2017

KAMACI: NEHİR’İN DAVRANIŞINI KINIYORUM !

 

 

Samandağ Ziraat Odası Başkanı Selim KAMACI, Samandağ Belediye Başkanı Mithat NEHİR’i eleştirdi. Dün haber merkezimize yolladığı yazılı açıklamada Kamacı, Başkan Nehir’in kişilerin haberi olmadan onlar üzerinden kendisiyle ilgili olumlu haberler yazdırttığını beyan etti.

KAMACI, açıklamasının devamında, “HALKIN gözü, kulağı,sesi olma gibi bir görevi layıkı ile üstlenen doğru ve eşitlik ilkesi doğrultusunda icra eden,doğruları halka aktaran, halkı bilgilendiren basın emekçilerini:

Gün geldi tartakladı, dövdü

Gün geldi emeklerini ellerinden almaya çalıştı

Gün geldi hakaretler etti

Gün geldi dava ederek sindirmeye çalıştı.

Gün geldi haber alma özgürlüklerini daima engelledi

Gün geldi kendi emel ve çıkarlarına alet etmek istedi.

Bugün halen: emrindeki basın bürosuna talimat vererek sahte isimler ve facebook hesapları kullanılarak yalan ve hakaret içeren paylaşımlar yaptırmaktadır.

Bugün halen gayri insani ve gayri ahlaki bir davranış ile Halkın ve esnafın adlarını ve resimlerini olurlarını almadan isimlerini kullanarak sahte haberler yayınlatmakta.

En son 30 Mayıs 2017 günü Belediye binasında gerçekleşen toplantıya katılmak isteyen AYNA Gazetesi sahibi ve yazarı Ümit hanımefendiyi, halkın ortağı olduğu halkın öz malı olan Belediye binasına girmesini ve toplantıyı izlemesini nezaketsiz bir şekilde onur zedeleyici bir tavır ile engellediği haberini de almış olduk.

Mithat NEHİR’in bu davranışı gayri insani, gayri ahlaki olmakla beraber eşitlik ilkesinin de ayaklar altına alınması anlamına gelmektedir.

Zira iddia ettiği gibi düzenlediği toplantının basına kapalı olmadığı ikinci gün ortaya çıkmıştır.

Ayrıca; Mithat NEHİR’in bu davranışından dolayı Samandağ Belediyesi ve meclisinin basından halktan saklayacak neleri var ki sorusunu da her zaman olduğu gibi tekrar tekrar akla getirmektedir.

Samandağ’ında faaliyet gösteren halkı doğru yönde bilgilendirme, aydınlatma görevini layıkı ile ifa eden AYNA Gazetesi ve yazarı Ümit SAĞALTICI hanımefendinin Belediye Başkanı tarafından onur zedeleyici bir tavır ile toplantıdan men edilmesini kınıyorum.

Ayrıca; Belediye Başkanının bu davranışının misafir ettiği şahsiyetlere karşı da yapılmış saygısız bir davranış olduğunu da düşünmekteyim” dedi.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

Share
711 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?