ÜST REKLAM

logo

reklam
10 Şubat 2017

KAMACI: “HERKES KENDİNE YAKIŞANI YAPAR”

Dün ilçemiz yerelinde yayın yapan gazetede demeci çıkan CHP Samandağ İlçe Başkanı İbrahim Aydoğan’a cevap CHP İl delegesi Mehmet Kamacı’dan geldi. Dün gazetemize yaptığı açıklamada CHP İl Delegesi Kamacı, HZ. Ali’nin ‘Haksızlığa susann dilsiz şeytandır’ şiarını hatırlatarak CHP İlçe Başkanı Aydoğan’a seslendi. İldelegesi Kamacı, ‘Partimizin belediye başkanının yaptığı yolsuzlukları, haksızlıkları, ister geniş katılımlı parti örgütü içerisinde, ister tüm üyelerimizin katılacağı oturum da; isterlerse tüm halkımızın önünde yapılacak açık alan toplantısında kanıtları ile göstermeye hazır olduğumu beyan ediyorum’ dedi.  

 

Sevgili canım dostum CHP İlçe Başkanı İbrahim Aydoğan’ın yerel gazetede yapmış olduğu söyleşiye istinaden birkaç şey söylemek istiyorum. Sevgili ilçe başkanımın ülke gündemi olan referandum süreci ile ilgili olarak paylaştığı sıkıntılara aynı bakış açısı ile hemfikir olduğumu beyan etmek isterim. Gerçekten ülkemizin, bu konuda dikkatli ve ehemmiyetli olan vatandaşlarımızın parti kimliği olmadan yapacakları çalışmalara çok ihtiyacı vardır. Bu referandum sürecinde aslında ilçe başkanımız Samandağ ilçesi ile ilgili olarak hiçbir sıkıntı çekmeyeceğimizi, ilçemizde tüm bireylerimizin partili olup olmamasının önemi olmadan, M.K.Atatürk izinde yürüyen, çağdaş, demokrat, devrimci bir anlayış içinde hareket edeceğini ve ilçemizde Yeni anayasadaki başkanlığa ”HAYIR ” oranının yüzde 90 çıkacağını belirtmek istemiştir. Bu nedenle biz ilçe yönetimi bunu halkımız adına net teyit ediyor ve Hatay’ın diğer bölgeleri için bu oran söz konusu olmadığı için parti üst düzey yöneticilerimizle aslında zaman harcamadan diğer ilçelere yönelmeliyiz demek istemiştir. Bunun yanında bilim adamları, akademisyenler, sendikacılar ve gazetecilerimizin düşüncelerinden dolayı tutuklanmasının bir nevi dikta rejim uygulayan iktidar partisinin karşısında olduğumuzu beyan etmiştir ki aynı düşüncedeyiz.

Açıklama yaptığı en önemli konu olan, kendisinin yanında onu teyit ederek, parti içinde gerek Milletvekili, gerek Belediye Başkanı, gerek İlçe Başkanı eleştirilebilir. Lakin eleştiri ile karalamayı, iftirayı, şantajı birbirinden ayırt etmek gerekir ki bu sözlerimin altına imzamı atıyorum. Yapılan eleştiri yapıcı olmalı.

En çok sevindiğim, diğer bir açıklaması olan ”Eğer ki birilerinin bu topluma bir emeği, bir çabası varsa da kimse kusura bakmasın teşekkür etmek ve yardımcı olmak lazım ”açıklamasıdır. Bu düşüncesi için de bir partili olarak kendisine yürekten teşekkür ediyorum. Herkes kendine yakışanı yapmalıdır. Görevini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışmalıdır. İlçe başkanımın ilçede en yetkili kişi olarak benim daha önce gerek yerel basında, gerek sosyal medyada gerekse bunlara mecal vermemek adına birebir konuşmalarda açıklamalarıma, üstüne basa basa belirterek ”Eğer ki birilerinin bu memlekete bir emeği bir çabası var ise kimse kusura bakmasın teşekkür etmek ve yardımcı olmak lazım” sözünü yerine getireceği inancıyla;

Partimizin belediye başkanının yaptığı yolsuzlukları,haksızlıkları,ister geniş katılımlı parti örgütü içerisinde,ister tüm üyelerimizin katılacağı oturum da,ister tüm halkımızın önünda yapılacak açık alan toplantısında kanıtları ile göstermeye hazır olduğumu beyan ediyorum.Kendisini de (benimle olan yıllara dayalı ölümüne arkadaşlığını benimle taraf olmadan!!! Leh’ime kullanmadan) görevi gereği hakem olmaya davet ediyorum.

Eleştiri yapılır ama yapıcı olmalı; kesinlikle doğrudur.

İftira, karalama, şantaj yapmak onursuzluktur. Bunu yapanda yaptıranda ahlaktan yoksundur.

Ama !!!

Kendi menfaatleri uğruna, toplumun menfaatlerini görmezden gelip ya da siyasi gelecek adına, işim aksar, maddi güç kaybederim gibi aslında hiçbir anlamı olmayan nedenlerle ya da şimdi zamanı değil gibi tabirlerle yapılan haksızlıklara ‘DUR’ diyememek çirkinliğin ta kendisidir.

Sevgili ilçe başkanımın bundan sonraki yapacağı basın açıklamalarında, benimde yukarıda belirttiğim açıklamaları göz önünde bulundurarak yapması gerektiğini ve bu şekilde de yapacağına emin olarak açıklama mı yine H.. Ali’nin sözüyle bitirmek istiyorum. ”Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır”“dedi

Haber-Foto:nazlı Hüzmeli

 

Share
917 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?