ÜST REKLAM

logo

reklam
18 Ocak 2017

KAMACI, HBB VE SAVAŞ’I TOPA TUTTU!

Samandağ Ziraat Odası Başkanı Selim Kamacı, geçtiğimiz hafta ilçemizde Hatay Valisi Erdal Ata’nın Başkanlığında düzenlenen ancak Hatay Büyük şehir Belediyesi Lütfü Savaş’ın katılmaması veya temsilen birini göndermemesi üzerine HBB Başkanı Lütfü Savaş’ı topa tuttu.

selim-k-290x300

Kamacı, HBB Başkanı Savaş’ın kibirli olduğunu sürerek Savaş’ın sözkonusu toplantıya katılmaması üzerine açıklamada bulundu.

Samandağ Ziraat Odası Başkanı Selim Kamacı, HBB Başkanı Lütfü Savaş’ı eleştirdiği açıklamasında şöyle dedi; ”Değerli Samandağ Halkı! Hatay Valilik Makamı Samandağ Kaymakamlık Makamı ile birlikte İlçemiz ve halkımızı önemseyen bir bakış açısı doğrultusunda; İlçemizin ve halkımızın sorunlarını, sıkıntılarını, endişelerini dinlemek akabinde çözüm üretebilmek maksadı taşıyan,

Ayrıca; İlçemizin, geleceğine dair plan,projelerin yanı  sıra acil olması gereken ile uzun vadede yapılması gereken yatırımların tartışılabilmesi, konuşulabilmesi adına ehemmiyet ile planladıkları toplantı

12.01.2017 tarihinde Sayın Valimiz Erdal Ata Beyefendi Başkanlığında ve Hakemliğinde Değerli Kaymakamımız Dr. Cahit ÇELİK Beyefendi ile birlikte İlimizin bütün kurum ve dairelerin, amir ve müdürlerinin tamamının ehemmiyet ile katılımları neticesinde gerçekleşmiştir.

Ev sahibi olarak İlçemizin Belediye Başkanı ve meclisi, kanaat önderleri, seçilmiş kurum başkan ve yöneticileri siyasi parti temsilcileri seçilmiş muhtarlar, cemiyet başkanları, ticaret erbabları sabıken Bakanlık, Vekillik yapmış siyasiler, hayırsever vatandaşlar ile birlikte kalabalık halk kitlesi de, ehemmiyet göstererek katılım sağlamışlardır.

Devleti temsilen Sayın Valimizin ehemmiyet göstererek başkanlığını yaptığı toplantının öne çıkan ana başlıklarının halkın ve ilçenin sorunları, eksik kalan yatırımlar ve hizmetler ile birlikte geleceğe dair plan ve projelerin konuşulduğu, tartışıldığı olması hasebi

Ayrıca katılımın halka ve seçilmişlere açık olmasından dolayı, bu toplantıya davet edilmemiş olsa dahi; en önlerde katılım sağlaması gereken kurum HBB olmalıydı düşüncesindeyim.

Ayrıca seçilmiş kişilerin en başında Hatay halkını temsilen Lütfü SAVAŞ veya tayin edeceği herhangi bir temsilcisinin olması gerektiğinin düşüncesindeyim.

Ancak; Lütfü SAVAŞ Samandağ halkına karşı her daim görmeye alıştığımız kibrini ortaya koyarak bu ehemmiyet içeren toplantıya katılma tenezzülünde bulunmamıştır.

Sayın Savaş’ın halkı umursamayan bu davranışı Samandağ halkına karşı; geçmişte olduğu gibi belleğine yerleşmiş olan ön yargılarından halen kurtulamadığı kanısını ortaya çıkarmaktadır.”

”HİÇBİR YETKİLİ YOKTU”

Ziraat Odası Başkanı Selim Kamacı, ilçemizin tartışıldığı toplantıya katılmayan HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın gelmemesini bir tarafa bırakarak, en azından bir temsilci gelmesini beklediklerini ancak bu beklentilerinin boş çıktığını dile getirirken, konu ile ilgili açıklamasında son olarak, ”Sayın SAVAŞ’ı KİBRİ  ile birlikte ilçemizi ziyaret etme ve toplantımıza katılarak dertlerimizi ,eksikliklerimizi dinlemesinden vazgeçtik.

Zira Samandağ halkına karşı yaptığı haksızlıklar ile verdiği sözlerde  durmamasından kaynaklı halkın onu sorgulamasından dolayı kriz geçirme ihtimaline de sebep olmayalım.

Ancak;

HBB’yi temsilen de  herhangi bir yetkili de yoktu.

HBB’nin herhangi bir daire müdürü de yoktu hele hele sorunlar bombası haline gelmiş HAT-SU’yu temsilen kimselerde yoktu.

HBB’nin sessiz casusları ve anketörleri var mıydılar bilemem.

Halk tarafından Valiliğe bağlı kamu kurumları müdürlerine yöneltilen sorulara ayrı ayrı olmak üzere ilgili her daire müdürü olması gerektiği şekli ile cevap vermiştir.

Ayrıca; bilare değerlendirmek ve halka daha sağlıklı cevap verilmek üzere dikkat ile  notlarını da almışlardır.

Diğer  yandan Halkımızın Büyükşehir ve HAT-SU kurumlarına yönelttiği sorular ise bu kurumları temsil edecek yetkili kişilerin salonda hazirun olmamalarından dolayı cevapsız kalmış bulunmaktadır.

Halkımızın sayın Valimizden istedikleri istekler , sundukları öneriler vs.gerçekleşmeyecek olsa dahi

Devleti temsilen başta Sayın Valimiz Kaymakamımız Alay Komutanımız emniyet müdürlüğümüz  ve ilgili diğer daire ve kurum müdürlerinin halkı önemseyen bir bakış açısı çerçevesinde İlçemize misafir olmaları bizler için çok değerli olup,ayrıca bizleri mutlu etmiştir.

Öbür  yandan aynı halkın oy vermesi neticesinde seçilerek buyruk ve makam sahibi olmuş olan Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü SAVAŞ’ı halkımızı umursamayarak halka karşı yaptığı bu saygısız davranışından dolayı kendim ve benim gibi düşünen Samandağ halkı adına  kınıyorum.

Takdiri Samandağ Halkına bırakıyorum.” ifadelerini kullandı.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

 

 

 

 

Share
681 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?