logo

reklam

KAMACI; “HALKI ÖNEMSEMEDEN, SUSKUN KALMAYI TERCİH EDİYORLAR”

“Onay Almamasına Rağmen 18. Madde Uygulanıyor ve En Kötüsü Beklenen Açıklama Yapılmıyor”

İlçemiz vatandaşlarından Selim Kamacı’nın daha önce gazetemiz de yayımladığı konu olan Şükrü Kanatlı Mahallesi ve civarında uygulanan 18. Maddenin halen Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından onay alınmadığı ortaya çıkmış olmasına rağmen, konunun hiçbir şekilde Belediye Başkanı tarafından halka açıklanmadığının altını çizdi.

Kamacı konu üzerine gazetemize yaptığı açıklamada; “Değerli Samandağ Halkı: Mithat Nehir ve uyumlu Meclisi’nin Şükrü Kanatlı Mahallesi ve civarında 18. maddeyi uyguladıkları araziler ile ilgili olarak yapılan düzenleme ve planlamaların halen Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın onayı alınmadan belediye tarafından bilerek, isteyerek halkı ve Bakanlığı yanıltarak uygulamasına geçildiğinin anlaşılması üzerine, halkın merak ettiği açıklamalar halen Belediye Başkanı tarafından gerçekleşmemiştir.

Konunun 30 günden fazla bir süredir halk arasında konuşulmasına rağmen, basında yer almasına rağmen, sanal medyada yer almasına rağmen ve halen gündemini korumasına rağmen Belediye Başkanı ve uyumlu Meclisi’nin konu ile alakalı olarak halkı önemsemeden Suskun kalmayı tercih etmeleri, halka gerekli açıklamaların yapılmaması, halkın daha fazla Tedirgin olmasına sebebiyet vermiştir.

Zira; söz konusu yerlerde Belediyenin yaptığı yeni planlamalar ile ilgili olarak Bakanlıktan onay alınmadığının ortaya çıkması ile birlikte Belediye tarafından yapılan işlemler, satışlar dağıtılan Tapular yapılan kaydırmaların vs. geçersiz olacağı yönünde bir düşünce hasıl olmuştur.

Zira; Belediye Meclislerinin kararları Merkezi yönetimlerin koyduğu kanunlar ve aldığı kararlardan daha üstün olamayacağı açıktır.

Bu sebeple hususen söz konusu yerlerde arazileri bulunan vatandaşlarımız olmak üzere halkın geneli Mithat Nehir’den bu konu ile alakalı olarak açıklamalar yapması ve halkı doğru yönde bilgilendirmesi sureti ile endişelerini gidermesi beklemektedir.

Mithat Nehir ve uyumlu hale getirdiği Meclisi’nin bir an önce ortaya çıkararak kendilerini bu göreve seçen halka karşı görevlerini yerine getirmeleri, Samandağ halkını bilgilendirmeleri fevkalade ehemmiyet içermektedir.” İfadelerine yer verdi.

Haber – Foto: Ümit Sağaltıcı

Share
133 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?