ÜST REKLAM

logo

reklam

KAMACI:  EMANET’İN AĞIRLIĞI ALTINDA EZİLMEYİN

 

 

 

 

 

 

 

‘Halk sizi kendi menfaatlerinizi gözetmeniz veya biat etmeniz için seçmedi…’

 

İlçemiz esnaflarından Selim Kamacı, büromuza yaptığı açıklama ile Samandağ Belediyesince alımı yapılan 15 çöp aracına dikkat çekti. Samandağ Belediye Başkanı Mithat NEHİR’in Samandağ’ının çöplerini toplama işini taşeron firmaya ihale etmiş olmasına rağmen 15 adet çöp toplama aracını aynı firmaya kiraya vermek üzere satın almasının mantıksız olduğunu beyan etti.

Kamacı açıklamasında, “Değerli Samandağ Halkı: Mithat NEHİR ve ekibi halka ait olan Belediye’nin bütçesini kendi, akrabaları ve yandaşlarının çıkarları doğrultusunda kullanmaya devam etmektedir.

Bunları yaparken de alıştığı şekilde kendini akıllı sanıp aklımız ve bilgimiz ile alay ettiğini sanmaktan da vazgeçmiyor.

Mithat NEHİR yandaş medya ve yaygaracı takımı vasıtası ile Samandağ halkına çok büyük bir hizmet yapılmış gibi sunduğu; 15 araç çöp toplama aracı satın alındığını beyan eden açıklamalar yapmaktadır. Bu açıklamalar ile halka hizmet ettiğinin algısını halkın düşüncesine yerleştirmeye yönelik çabaları ile aklımız ile alay ettiğini hayal etmektedir.

Oysa; yakın bir tarihte değerinden fazla paraları ile satın aldıkları 15 adet çöp toplama araçlarını gizli sahipleri oldukları iddia edilen ve her yıl hak ettiğinden çok daha fazla paralar ile çöp toplama ihalesini alan firmaya düşük paralar karşılığında kiraya vereceklerini basın yolu ile övünerek açıklamışlardı.

Değerli Samandağ halkı Mithat NEHİR Samandağ’ının çöplerini toplama işini taşeron firmaya ihale etmiş olmasına rağmen 15 adet çöp toplama aracını aynı firmaya kiraya vermek üzere satın alma mantıksızlığı ile saçmalığını neden yapar hiç düşündünüz mü?

Takdir ve yorumu sizlere bırakıyorum

Biz Samandağ halkı olarak,

Belediye bütçesinin Hz.Hıdır’ın bütçesi kadar kutsal olduğuna inanan

Bir elin hakkı diğer bir ele geçmesinin haram olduğunu kabul eden ve inanan bir kültürün mensuplarıyız.

Dağların dahi altında ezildiği EMANET kavramının değerine, ağırlığına ve kutsallığına inanan bir toplumuz.

Sizlere emanet edilen halkı temsil etme ve halkın haklarını koruma yetkisini elinde bulunduran Meclis Üyeleri Belediye’nin bütçesi kutsaldır.

Orada işçi, çiftçi, esnaf, yetim, fakir, engelli, çocuk, yaşlı insanlarında hakları var.

Halk sizi kendi menfaatlerinizi gözetmeniz veya biat etmeniz için seçmedi

EMANET’in ağırlığı altında ezilmeyin.

Kendinizi düşünmüyorsanız çocuklarınızı düşünün haram paranın hiç kimseye faydası olmamıştır. Bilakis vebal olarak geri döner.

Mensubu olduğunuz değerler doğrultusunda vicdanınızın sesini dinleyerek size emanet edilene ihanet etmeyin ettirmeyin” dedi.

Haber-foto:Ümit sağaltıcı

Share
884 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?