KAMACI, BU GAF DEĞİL, İTİRAF « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

KAMACI, BU GAF DEĞİL, İTİRAF

Bu haber 27 Mart 2017 - 10:08 'de eklendi ve 379 kez görüntülendi.

 

Selim KAMACI, basın büromuza yaptığı açıklamada 10.03.2017 tarihinde Cuma Günü İlçemiz Kaymakamı Dr. Cahit ÇELİK, Doğaka Yetkilileri, Akademisyenler Samandağ’ında ve Hatay da turizm sektörünün temsilcileri Odalar, sivil toplum kuruluşlarının ve halkın katıldığı turizm konulu toplantı düzenlendiğini hatırlatarak Samandağ Belediye Başkanı Mithat NEHİR’in  Samandağ İlçesini temsilen yaptığı konuşmada bu makama seçilmek için oy istediği vatandaşlara karşı oy kaybına uğramamak ve tekrar seçilebilmenin hesaplarını yaptığından dolayı görevini layıkı ile uygulamadığını itiraf ettiğini belirtti.

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in, Oy istedikleri kişilerin müteahhitlerin diktikleri, kaçak veya kanunsuz inşaatlara oy uğruna müdahale etmediklerini, göz yumduklarını alanen açık açık beyanında bulunduğunu ifade eden Kamacı, bu konuşmayı Halkını, partisini, seçmenini ve diğer ilgilileri yanıltmaya yönelik bir hamle olarak değerlendirdi.

Kamacı, beyanında, “10.03.2017 Cuma Günü İlçemizin Değerli Kaymakamı Sayın Cahit ÇELİK, Doğaka Yetkilileri, Akademisyenler Samandağ’ında ve Hatay da turizm sektörünün temsilcileri Odalar, sivil toplum kuruluşlarının ve halkın katıldığı turizm konulu toplantı düzenlendi.

Toplantı da İlçemizin turizm sektöründe ilerlemesi ve hak ettiği yere ulaşabilmesi ile ilgili nelerin yapılabileceği nelerin öne çıkması gerektiğinin konuşulduğu, tartışıldığı toplantı da

Sayın Kaymakamımızın, tespit ve fikirleri başta olmak üzere ayrıca katılımcılardan verimli ve mantıklı fikirler ortaya konarak değerlendirmeler yapılmıştır.

Belediye Başkanı sıfatı ile Mithat NEHİR’de toplantı da bir konuşma yaptı.

Mithat NEHİR Samandağ İlçesini temsilen yaptığı konuşmada bu makama seçilmek için oy istediği vatandaşlara karşı oy kaybına uğramamak ve tekrar seçilebilmenin hesaplarını yaptığından dolayı görevini layıkı ile uygulamadığını itiraf etti.

Oy istedikleri kişilerin müteahhitlerin diktikleri, kaçak veya kanunsuz inşaatlara oy uğruna müdahale etmediklerini, göz yumduklarını alanen açık açık beyan etmiştir.

Ayrıca; Samandağ’ında mevcut olan binaların %80’inin kaçak olduğunu da açık açık beyan etmiştir.

Değerli Samandağ halkı, Mithat Nehir’in bu itirafı gaf veya dil sürçmesi değildir.

Halkını, partisini, seçmenini ve diğer ilgilileri yanıltmaya yönelik bir hamledir.

Zira İlçemizde Mithat NEHİR döneminde yani son 8 yıl içerisinde ve halen devam eden apartman ve bina yapımları ile bina stokları incelendiğinde 8 yıl öncesinin 50 yıl öncesinde yapılanın çok fazla üstünde olduğu görülür.

Bu binaların mühendisi veya ruhsatlandırılması ile görmemezlikten gelinmesi için aracı olan kişinin de belediye başkanı Mithat NEHİR’in amcası ve üst akıllarından biri olan malum mühendisin olduğunu görürsünüz.

Bu açıklamayı bilerek ve isteyerek yapmasının altında yatan sebeplere geldiğimizde

Mithat NEHİR bu açıklamaları kendisine akrabalarına ve üst akıllarına yöneltilen suçlamaların basında çıkan eleştirilerin halkın hesap sorma isteğinin yönünü değiştirmeye yöneliktir.

Bir daha aday olmak istediği CHP’yi yanıltarak ben yaptıysam kendim ve akrabalarımın menfaati için yapmadım partime oy kazandırmak için yaptım, demenin alt yapısını hazırlamak içindir.

Partisine ve seçmenine bu çark ancak böyle dönmektedir diyebilmenin ve onları bu yönde inandırmanın hesapları ile yapmıştır.

Ayrıca bu beyanat göz yumdukları bu tür inşaatları yapan vatandaşlar ve müteahhitlere yönelik bir tehditte içermektedir.

Her zaman söylüyorum Mithat NEHİR aklımızla bilgimiz ile alay ettiğini sanmaktadır.

Mithat NEHİR ve yandaşları CHP yöneticilerinin bu şekilde aklı ile dalga geçebilir.

Ancak; bilgili ve öngörülü Samandağ halkını kandıramayacaklardır”dedi.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı