ÜST REKLAM

logo

reklam

” KALORİFER KIŞ AYLARINDA RAHAT ETMENİZİ SAĞLAR”

Günlük yaşantımızın en önemli cihazlarından biri olan kombiler, kalorifer peteklerini sıcak su pompalayarak, kış boyu evinizin sıcak kalmasını sağlıyor. İlçemizde son zamanlarda rağbet görmeye başlayan Kalorifer Tessatı işini yürüten EMT Mühendislik Sahibi Makine Mühendisi Ali Emet, çalışmaları hakkında gazetemize konuştu.

Defne Yolu Üzeri Emir Diyaliz karşısında hizmet veren Mühendis Emet, “özellikle kış aylarına girmeden kombi ve petek bakımı yapılmalıdır. Gazlı ve kömürlü kalorifer sistemlerinin bakım ve onarımı, kış aylarına girilmeden yapılmalıdır. Aksi halde, kış aylarında büyük sıkıntılara neden olabilir.

Bakımlı kalorifer seçenekleri, kış aylarında rahat etmenizi sağlayacaktır. Peki, kaloriferin bakıma ihtiyacı olduğunu nasıl anlarız.

1- Kaloriferin, kombi veya kazanın çalıştığı halde ısınmaması.

2- Açma kapama vanasının çalışmaması

3- Kaloriferin su sızdırması,

4- Kaloriferin bir kısmının sıcak, bir kısmının soğuk olması.

Bu gibi durumlarda, kaloriferinize bakım yaptırmalısınız. Özellikle kaynak isteyen kaloriferler olabilir. Kış aylarında, aşırı soğuklarda kullanılmayan kaloriferler, patlayabilir. Bu gibi durumlarda da firmamızı tercih edebilirsiniz”dedi.

Özel Bir Ekiple Çalışmaktayız

Çalışmaları hakkında bilgi veren Emet, “Özel Bir Ekiple Çalışmaktayız. Hatay’ın neresinde olursanız olun, en kısa zamanda adresinize gelebilen ekiplerimiz, işin uzmanı olan ve işini meslek edinen kişilerden oluşmaktadır. Yılların tecrübesiyle, kalorifer konusunda en iyi hizmeti veren firmamız, işin uzmanlarıyla çalışmaktadır.

Kaloriferler temiz olduğu zaman, su devirdaimi kolay olur. Peteklerin tıkalı olmaması nedeniyle çok ısınma gerçekleşir. Bu durumda eviniz daha iyi ısınır ve siz de dereceyi yükseltmek zorunda kalmazsınız. Peteklerin içinin temiz olması sonucunda, ısı direkt olarak odaya verir. Bu nedenle peteklerin temizlenmesi, kalorifer bakımının yapılması çok önemlidir. Gerek kalorifer kazanı olsun, gerekse kombi olsun, su ısıtma ve pompalama hizmetinde en iyi randıman için, bakımlı petekler gerekir. Kalorifer sisteminin bakımı konusunda profesyonel çözümler sunan ekip, kısa zamanda iş teslimi yapmaktadır” dedi.

çalışma alanlarını kalem kalem sayan Mühendis Emet, “Doğal gaz tesisatı, kalorifer sıhhi tesisatı, Kombi ve Klima Satışı, Mekanik tesisat, Mantolama, Yangın söndürme ve proje çizim, Avam asansör Proje çizimi, Isı Pompası ve yerden ısıtmalı kalorifer tesisatını yapmaktayız. Günün her saatinde hizmete hazır olan ekip, aradığınız andan itibaren en kısa zamanda adresinize gelebilmektedir” dedi.

Haber-Foto: Ümit Sağaltıcı

Share
1579 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?