ÜST REKLAM

logo

reklam

KALEM-DER’DEN, TARİHE ANLAMLI YÜRÜYÜŞ

Samandağ KALEM-DER, vatandaşları sağlıklı yaşama yönlendirmek için bir geçtiğimiz hafta Pazar günü doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.  İlçemizin tarihi ve doğal zenginliklerinden biri olan Üçağızlı mağara /Meydanköy’den başlayan yürüyüş yoğun bir katılım ile gerçekleşti.

Pazar sabahı saat 07.30’da başlayan doğa yürüyüşü ile ilgili duygu ve düşüncelerini paylaşan Kalem-der Yönetimi Adına Dernek Başkanı Nermin Eryılmaz Havuz, “Tarihi MÖ 40.000 yıllarına uzanan Üçağızlı Mağara (Meydan Köyü) yürüyüşümüzü gerçekleştirdik. Bu etkinliğimizde hem vatandaşlarımızı sağlıklı bir yaşama yönlendirmek, hem de İlçemizin tarihi ve turistik yerlerini, Cennet’ten bir parça mekânlarımızı tanıtmak istedik. Yürüyüşümüzü gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyiz.  Meydan Köyü Altınkum Sitesi’nin az ilerisindeki yokuşun bitiminde sabah saat 07.30’ta başlayan 3.9 km uzunluğundaki parkur başlangıç noktamızda son buldu.

Yürüyüş sırasında oldukça eğlenceli ve güzel anlara şahit olduk. Samandağ KALEM-DER olarak gerçekleştirdiğimiz doğa yürüyüşüne katılım gösteren herkese teşekkür ederken yürüyüş etkinliğimizin tekrarının olacağını belirtmek isterim” ifadelerine yer verdi.

Gerçekleşen doğa yürüyüşüne Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, Başkan Eryılmaz’ın eşi Selda Eryımaz, Samandağ Belediyesi Meclis üyeleri, Samandağ KALEM-DER Başkanı Nermin Eryılmaz Havuz ve KALEM-DER üyeleri ve vatandaşlar katılım gösterdi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

Share
20 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?