ÜST REKLAM

logo

reklam
03 Nisan 2017

KALEM-DER’DEN ‘BİRLİK VE DAYANIŞMA” ÇAĞRISI

Samandağ Kalem-Der’in her yıl düzenlediği ve geleneksel hale gelen birlik ve dayanışma

yemeği’nde davetliler girişte Fasıl gurubu ve müzik hoccalarının resitali ile karşılandı.

Samandağ Kalem-Der’in her yıl düzenlediği ve geleneksel hale gelen birlik ve dayanışma yemeği, geçtiğimiz Cuma günü Samandağ Truva Life Otel’de gerçekleşti.  

Dernek Başkanı Nermin Eryılmaz Havuz, dernek adına dayanışma yemeğinde yaptığı konuşmada; bu toplantının siyasi bir amaç gütmediğini, tek hedeflerinin eğitim olduğunu, bu ve buna benzer etkinliklerle eğitime, öğrencilere katkıda bulunmak olduğunu belirtirken, sözlerine şöyle devam etti; ”Derneğin kuruluşunun 7. yılını kutladığımız bu gecede desteğinizin sürdüğünü görmekten çok mutlu olduk. Bu dernek sizin desteğinizle büyüyor, güçleniyor. Genç öğrencilerimizin bize ihtiyaçları var. Biz Samandağ Eğitim Kültür Derneği olarak; aynı inanç ve kararlılıkla asıl amacımız paralelindeki çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yüzlerce üniversite öğrencisine burs veriyor, yardıma muhtaç ailelere de gıda yardımı yapıyoruz. Sizlerin desteği oldukça, bu çalışmalarımız sürdüreceğiz.

Derneğimiz kurulduğunun 2012 senesinde 80 öğrenciye burs vererek temel gayesini ilk senesinden gerçekleştirmiştir. Her sene bu sayıyı artıran derneğimiz son olarak 205 öğrenciye burs imkânının yanı sıra 403 aileye de koli yardımında bulunarak derneğe gösterilen yoğun ilgi ve desteği boşa çıkarmamıştır.

Derneğimizin önceki yönetimlerinin başarıyla yerine getirdiği sosyal ve kültürel etkinliklere önem veren yapısı ve Samandağ İlçesine hizmet gayesini devam ettireceğimizin teminatını Samandağ halkına vermekteyiz. Bugüne kadar verdikleri emekten ötürü başta derneğimize yardımlarını hiç esirgemeyen 24. Dönem Milletvekili Refik Eryılmaz’a, eski Dernek Başkanlarımız Sabri Kimyon ve Özcan Yılmaz’a ve tüm dernek üyelerine; her zaman yanımızda olan hayırsever iş adamlarımıza ve haklımıza teşekkür ederiz.

Daha iyi bir Samandağ için tüm halkımızı derneğimize sahip çıkmaya, derneğe üye olmaya ve etkinliklerimize katılıp Samandağ halkının değerli öğrencilerine burs imkânı yaratmaya saygılarımızla davet ediyoruz” dedi.

Kalem-Der’in her yıl düzenlediği birlik ve dayanışma yemeğine CHP Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur’un yanı sıra CHP 24. dönem Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, Oda başkanları, Muhtarlar,  okul yaptıran hayırseverlerden işadamı Adem Nural, HAS Şirketi yönetim Kurulu başkanı Özcan Kara, İşadamı Hikmet Eryılmaz, Antakya, İskenderun ve Adana’dan çok sayıda konuk katılarak Derneğe destek yaptılar.

Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri; Nermin Havuz, Eğitimci Ender Can, Avukat Ali Ercan Özen, İşadamı Semir Özdemir, Defne İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezi Cemil Can Oğur, İşadamı Metin Yılmaz, Selda Eryılmaz, Yıldız Yaprak, Ezdehan Gümüş geceye katılanlarla tek tek ilgilendiler.

Gecede ilçemizin yerel ses sanatçılarının tamamının bulunması gecedeki dayanışma ruhunu daha da perçinledi.

Haber-Foto:Nazlı Hüzmeli

 

Share
782 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?